De Agusta Bell (I)UH-l "225" zoals deze te zien was tijdens de open dag van de MI.D op De Kooy. (foto: Joop Gelauf). waaraan, volgens het detachement, snel een einde moest komen. Het toeval wilde dat langstrekkende kunstenaars door de jaren heen een groot aantal schilderijen hadden geschonken aan het weeshuis. Zo kwam de gedachte op om een gedeelte van deze schilderijen tijdens een groots opgezette veiling in Nederland ter verkoop aan te bieden en de opbrengst te bestem men voor de verbetering van de sanitaire voorzien ingen in het weeshuis. Besloten werd zowel de veiling als de daaraan voorafgaande kijkdagen de Vreeburghal te laten plaatsvinden. Dat vergde, behalve van het personeel van de Vliegbasis, ook van de medewerkers van het MLM de nodige extra inspanning, maar voor een goed doel mocht dat natuurlijk geen probleem zijn! De veiling zelf vond plaats op maandag 10 juni. De Vreeburghal was voor deze gelegenheid gezellig ingericht, waarbij ook het natje en het droogje niet waren vergeten. Voor het begin van de veiling bood de directie van het MLM aan de directrice van het weeshuis een cheque aan ter waarde van 900,-, het bedrag dat resteerde na de financiële afwikkeling van de vereffening van de voormalige personeels vereniging van het MI.M, 'Het Luchtschip', die op 11 april is opgeheven. De veiling kende een vlot verloop. Ondanks de wat tegenvallende opkomst kon toch een groot aantal van de kunstwerken worden verkocht. Toen aan het einde van de avond de balans werd opgemaakt, bedroeg de voorlopige opbrengst 13.500,-. F-16 wordt voorzien van een motor (11 juni) Dinsdag 11 juni stond in het teken van het inbouwen van de P&W 100-200 straalmotor in de F-16 van het MLM. Deze operatie werd op deskundi- 5

Spinner | 2002 | | pagina 5