Vooruitblik ge wijze uitgevoerd door medewerkers van de Vliegbasis Leeuwarden. Met het inbouwen van de motor is de F-16 weer wat completer geworden. Een aantal zaken ontbreekt echter nog! Het toestel heeft nog een gapend gat waarin een dragchute moet wor den aangebracht en ook de schietstoel is nog niet compleet. We gaan er hard aan werken om ook deze ontbrekende onderdelen beschikbaar te krijgen. Dank overigens aan het bestuur van de Stichting Vrienden van het MLM dat zich zo zeer heeft beij verd om een motor voor onze F-16 te verwerven. Open Dagen KLu (5 en 6 juli) Het MLM heeft uiteraard ook weer acte de presence gegeven op de Open Dagen KLu. die dit jaar plaats vonden op de Vliegbasis Gilze-Rijen. Zoals vermeld werd de Agusta Bell daar eveneens getoond, terwijl ook zeven 'flightsimmers' van de LowLand Tigers met hun computers de MLM-stand bemanden. Tentoonstelling Grondige luchtverdediging (december 2002) De voorbereidingen voor de expositie over de geleide wapens bij de Koninklijke Luchtmacht zijn weer her vat. Het betreft een onderwerp dat in het MLM nooit eerder aan de orde is geweest. Het ligt in de bedoel ing de opening van de tentoonstelling, zo mogelijk, te combineren met de presentatie van het boek dat Kolonel b.d. M. Nederlof (Sectie Luchtmachthistorie) over hetzelfde thema heeft geschreven. Wij mikken op de eerste helft van december. En verder... Andere evenementen, zoals de Nationale Modelbouwmanifestatie in oktober, werpen inmid dels hun schaduw vooruit. Ook de ontwikkeling van de nieuwe presentaties met betrekking tot de KLu en de MLD sedert 1950 zal veel aandacht en zorg ver gen. En niet te vergeten de inrichting van een nieuwe filmzaal en de restyling van de motorenlijn. Kortom: werk genoeg in het museum! Dr J.A.M.M. Janssen Directeur MLM In het Militaire Luchtvaart Museum werd donderdag 25 april j.l. door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum een overeenkomst ge sloten voor de bouw van een Koolhoven FK.51 tweedekker. De ondertekening betekent voor de Stichting Vrienden de start van een ingewikkeld bouwproject dat een aantal jaren zal duren. Omdat de FK.51 het meest gebouwde Koolhoven vliegtuig is en geen enkel exemplaar bewaard is gebleven, wordt de replica gezien als een belangrijke historische aan winst voor het Militaire Luchtvaart Museum. De FK.51's van de Luchtvaart Afdeling deden destijds dienst als overgangstrainer en artillerieverkenner en ook bij de Marineluchtvaartdienst en de ML-KNIL deden respectievelijk 17 en 45 FK.51's dienst. Het Koolhoven-project zal in fasen worden gere aliseerd. Allereerst gaat het om een vliegtuig dat museaal toonbaar moet zijn. De constructie van de hoofddelen, zoals de staalbuisromp, vleugels, en brandstoftanks, zal worden uitbesteed. In de tweede fase wordt het vliegtuig vervolmaakt. 6 STICHTING VI ktUCHTU

Spinner | 2002 | | pagina 6