De ondertekening van bouwcontract van de Koolhoven FK-51 door v.l.n.r. Dr Jansen, directeur MIM, mevrouw Vermeulen, Commodore b.d. H.J. Vermeulen en Generaal- majoor b.d. F.P. Schulte. (foto: Henk Blouw). Doordat er weinig documen tatie bewaard is gebleven, moeten er nieuwe technische tekeningen worden gemaakt, dit alleen al gaat jaren duren. Met de bouw van de verschil lende componenten zal niet worden gewacht tot alle tekeningen gereed zijn. Met de bouw van de romp is al begonnen bij een vliegtuig constructiebedrijf in Hoogeveen. In de afgelopen jaren zijn zo hier en daar nog enkele onderdelen van de FK.51's gevonden. Onder degevonden authentieke onderdelen van deze vliegtuigen is een com plete Armstrong-Siddeley Cheetah-IX motor. Harry van der Meer en Nico Geldhof bestuderen de eerste tekeningen van de FK-51. (foto: Henk Blouw). Hans Berfelo Naar verwachting wordt het project in 2010 afgerond. Met de bouw van de FK.51 is in totaal een bedrag gemoeid van zo'n 150.000. De overeenkomst voor de bouw van de Koolhoven FK.51 replica werd ondertekend door Commodore b.d. H.J. Vermeulen, stiefzoon van Frits Koolhoven, namens de familie, en door Generaal-majoor b.d. F.P. Schulte, voorzitter van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtmacht Museum. Commodore b.d. Vermeulen, initiatiefnemer voor dit project, tekende tezamen met zijn echtgenote de bouwovereenkomst. Met dit project wil Vermeulen meer bekendheid geven aan de betekenis van Frits Koolhoven voor de ontwikkeling van de Nederlandse luchtvaartindustrie. 7

Spinner | 2002 | | pagina 7