Rotary hebben mogen worden. Een certificaat herin nert eraan. In die tijd zijn we twee weekeinden naar New Orleans geweest en logeerden daar bij de Navy en ook eens in de grote Country club, waar de oud 320- vlieger Jim Grader directeur was. Zo'n club kennen we ook nu nog niet in Nederland. Er was een 18 holes golfbaan, een groot zwembad, tennisbanen en een clubhuis van immense grootte met logeermoge- lijkheid, en een grote zaal waar in de avond Louis Armstrong een concert gaf. De Franse invloed was er nog te merken. Enige leden prefereerden met ons Frans te praten. Ook Basin Street werd bezocht, waar we een 'jam session' bijwoonde. Telkens liepen er mensen binnen met een muziekinstrument om meteen bij de al musicerende lieden in te vallen. Daar zouden Armstrong, Duke Ellington, Count Basy en anderen ook zijn begonnen. Een bezoek met lunch op een Mississippi hekwieler was er uiteraard ook bij. Ook nam Puccini ons eens mee naar Mexico, wat een ervaring op zichzelf was. Teveel om in dit bestek over uit te weiden. Om voor de genoten gastvrijheid wat terug te doen, besloten we de Amerikanen op een zelf gemaakte uitgebreide nasigoreng te trakteren. In een grote wasteil, eerst degelijk schoon gemaakt, werd die klaargemaakt, doch tot onze grote schrik bleek de nasigoreng nog naar het wasmiddel te ruiken, zodat we opnieuw in een andere grote pan begonnen. Sommige van de Amerikanen vonden de wat gepar fumeerde nasigoreng nog niet eens gek smaken.... Kings Ranch Dan was er het bezoek aan de Kings Ranch. In de 'verovering' van het Westen van Amerika in het begin van de negentiende eeuw was mr. King zeer betrokken. Hij begon bij Kingsville piketpaaltjes uit te zetten om zijn terrein af te bakenen, dat uiteinde lijk een paar miljoen hectares omvatte. Natuurlijk leverde het vee een belangrijke bron van inkomsten, waarvoor vele cowboys in dienst waren. De grote doorbraak kwam echter toen er bij hem olie werd gevonden. Naast vee in duizenden, kwa men de ja-knikkers, en naast de cowboys, ook enige vliegtuigjes om de kudden te verkennen en het ter rein in het oog te houden. King had geen zonen en om zijn bedrijf veilig te stellen en trouwde zijn doch ter met de huisadvocaat Kleberg. Diens nazaten heb ben het bedrijf voortgezet. Een speciale liefde had men voor racepaarden, die werden ondergebracht in speciale (gekoelde) stallen en waarvoor apart een die renarts in dienst was. Dat Amerika het land was van de onbegrensde mogelijkheden, werd ons toen zeer gewaar. Man 'o War was een van de bekendste Amerikaanse racepaarden. We mochten hem even strelen. Twee uitvoeringen van de Douglas Skyraider De goodwill flight In begin jaren vijftig was er een hevige ruzie aan de gang tussen de USNavy en de Air Force. De Air Force, bemoedigd door het gebruik van atoombommen op Japan, achtte het onnodig nog vliegkampschepen te hebben. Admiraal Denfeld, toen marinechef, betoog de dat de flexibiliteit en veelzijdigheid van 'carriers' om wereldwijd te opereren, die onmisbaar maakten. In het Huis van Afgevaardigden en Senaat stonden 14 £Aie DOUGLAS A-IJ

Spinner | 2002 | | pagina 14