«r De Douglas AD-5 Skyraider in de 'side-by-side' uivoering Hij had veel te veel snelheid, raakte de baan halver wege met zijn wielen en racede naar het eind. 'Get your wheels up', riep naar ik meen Puccini. Maar dat gebeurde niet. Ook de dekhaak kwam nog vrij, maar aan het einde van de baan was een zwaar hek en een snelweg. De haak pakte nog het hek. maar toen kwam zijn toestel weer in de lucht, waarna het kort erop in overtrokken toestand op de rug in een veld neerkwam. Verbijsterd moesten wij dat toezien en vreesden het ergste, omdat de cockpit van de Skyraider hoog op de romp was gebouwd voor beter uitzicht. Toen we geland waren, werd ik meteen met Puccini apart geroepen. Poelder was op slag gedood. Of ik hem wilde herkennen. Een gruwelijke taak. De Air Force ving ons echter vol warmte en hartelijk heid op. Een commissie zou de volgende ochtend uit Cabaniss komen en daarna zouden we de thuisreis aanvaarden. Sambal flight, $10 million dollars Puccini zei mij de leiding van de formatie te nemen. We hielden ons aan de vaste discipline met motoren aanslaan, vleugels vouwen en uittaxiën en schiepen bewondering bij de Air Force, van wie een aantal, toen wij langs taxieden, klapten of salueerden. Men vroeg ons een 'low-pass' te maken. Het leek op een saluut aan Poelder. Bij Cabaniss gekomen werd ons hetzelfde gevraagd. We deden ons uiterste best toen ik ons daarvoor bij de verkeersleiding meldde. In strakke formatie kwa men we over. Toen was er een stem van captain Briner die nog naklinkt: 'Sambal flight, you look like ten million dollars, welcome back.' Toen we op de parkeerplaats stonden, stond hij daar met talloze anderen die waren uitgelopen. Handen werden geschud, tranen bedwongen. De Amerikaanse vlag hing halfstok. De volgende middag werd in de kapel een korte rouwdienst gehouden, waarbij men mij vroeg het woord te voeren. Een dag erna gingen we met een R4D naar Jackson, Mississippi, naar het Nederlandse deel van het kerk hof, waar Poelder zou worden begraven. De begrafe nisondernemer was Kimble. Een pergola was over 16

Spinner | 2002 | | pagina 16