©I levensloop van het toestel en de restauratie die het recent heeft ondergaan uitgebreid worden belicht. Tevens reikte hij aan de leden van het team. onder leiding van adjudant W. Faken, dat geheel belange loos en in eigen tijd, de restauratie van de Agusta- Bell voor zijn rekening nam, een welverdiende gratificatie uit. De officiële presentatie van de Agusta-Bell zal plaatsvinden rond 1 februari 2003. Klas 52 'Easy' bezoekt het MLM Op vrijdag 2 augustus jl. was, onder leiding van Lt- Kol. KLu b.d. A. van Soest een heel bijzondere groep bezoekers te gast in het MLM. Het ging om twaalf ex-KLu vliegers die op die dag stil stonden bij het feit dat zij precies een halve eeuw geleden, op Vance Air Force Base te Enid, Oklahoma in de Verenigde Staten van Amerika, hun Groot Militair Brevet uitgereikt kregen. De klas 52 'Easy' bestond - naast leerling vliegers uit andere NAVO-landen- uit 21 Nederlan ders die in het kader van het Mutual Defence Assistance Program (MDAP) in de Verenigde Staten hun vliegopleiding ontvingen. De aspirant-vliegers vertrokken naar Amerika op 1 juli 1951, nadat zij hun basisopleiding hadden doorlopen op de Vliegbasis Woensdrecht. In de Verenigde Staten volbrachten zij 120 vlieguren 'basic training' op de T-6 (Harvard) en T-28 (Trojan), gevolgd door 120 vlieguren 'advanced training'. Na het behalen van het Groot Militair Brevet werden de vliegers overgeplaatst naar Sheppard Air Force Base in Texas in afwachting van de 'gunnery training' op Luke Air Force Base in Arizona. Na deze 100-urige opleiding op de F-51 (Mustang) of de F-80 (Shooting Star) keerden zij terug naar Nederland waar zij een conversie volgden op de T-33, de trainingsversie van de F-80. de F-84G Thunderjet of de Gloster Meteor. Alle betrokken gebrevetteerden waren bij hun indiensttreding bij de Koninklijke Luchtmacht een driejarig contract aangegaan; uiteindelijk gingen slechts twee van hen over in beroepsdienst. De twaalf vliegers en hun partners werden op 2 augustus in het MLM rondgeleid door Egbert Hilbrands, zelfvan origine ook een oud militair vlieger en uit dien hoofde eveneens bekend met het Amerikaanse opleidingstraject. En dat is iets wat natuurlijk een band schept! Het werd voor allen een genoeglijke middag, waarbij vele oude herinner ingen konden worden opgehaald. 'Hollandse Heli Helden' Op 25, 27, 28, 29, 30 augustus en 1 september was Pandemonia Science Theater Nederland weer in het Flying Center present met de voorstelling 'Hollandse Heli Helden', waarin een Search and Rescue-operatie in de zomer van 1976 centraal staat. Hoewel de voorstelling al herhaaldelijk in het MLM is opgevoerd, trok zij opnieuw veel belangstelling. Ook deze keer waren de voorstellingen weer nagenoeg volledig 'uitverkocht'. Bezoek van 110 Porsches aan Militaire Luchtvaart Museum tijdens 'Bezorg een lach dag' Zes van de zeven Porsche-clubs in Nederland verzorgden zondag 1 september j.l.. met maar liefst 110 Porsches, een 'autodag' voor chronisch zieke kinderen van het Medisch Centrum Rijnmond Zuid 4

Spinner | 2002 | | pagina 4