Vooruitblik (MCRZ) te Rotterdam. Het Militaire Luchtvaart Museum vormde daarbij één van de reisdoelen. Onder het motto 'Bezorg een lach dag' beleefden de kinderen de dag van hun leven als passagier in een Porsche, voor velen nog steeds dé sportwagen bij uitstek. Het dagprogramma werd afgesloten tussen de historische vliegtuigen van het Militaire Lucht vaart Museum in Soesterberg. De 110 Porsches met de kinderen arriveerden vanaf 14.15 uur op het buitenterrein van het Militaire Luchtvaart Museum. Daar werden de prachtige automobielen opgesteld tussen de vliegtuigen en de geleide wapens, terwijl tientallen vrijwilligers de kinderen door het museum leidden. Rond 16.00 uur werd het vertreksein richting Rotterdam weer gegeven. Open Werkplaatsdagen Op zaterdag 7 en zondag 8 september stelde het MLM zijn werkcentra open voor het publiek. De bezoekers konden bij deze gelegenheid kennis nemen van de voortgang in de restauratie van de Lockheed L-12A. die op dit moment gereed wordt gemaakt voor een grondige opknapbeurt. Daarnaast ging veel aandacht uit naar het Fokker C.X project van de Stichting Vrienden van het Militaire Lucht vaart Museum. Zowel de romp als de ondervleugels van het toestel waren te bezichtigen. Vastgesteld kon worden dat met dit laatste project vooral de laatste maanden zeer goede vooruitgang is geboekt. De kunst is nu om de vaart er in te houden. Het MLM is voornemens in 2003 opnieuw open werkplaats- dagen te houden. Het ligt in de bedoeling dan ook aandacht te besteden aan de vorderingen bij de bouw van de Koolhoven FK-51. Flying Center MLM Op 10 oktober is het precies een jaar geleden dat het Flying Center MLM werd geopend. De exploitatie van deze hal leverde in het begin enige problemen op, maar de kinderziektes zijn inmiddels wel uit de wereld geholpen. Op gezette tijden vinden er in het Flying Center demonstraties plaats met de F-16 simulator. Een aantal personen uit het publiek wordt vervolgens in de gelegenheid gesteld zelf een vlucht te maken. Zij moeten dan wel in het bezit zijn van een vliegticket. Dit is verkrijgbaar bij de instructeur die op dat moment bij de simulator dienst doet. Op het vliegticket staat onder andere de juiste vliegtijd vermeld. Na een half uur a drie kwartier gaat de simulator weer dicht. Ofschoon ook in deze opzet nog steeds bezoekers moeten worden teleurgesteld, is het wel een aanpak die duidelijkheid schept. Tevens is op deze manier te voorkomen dat de F-16 simulator een kermisattractie wordt. Tot nader order gaan wij dus op deze weg voort. Nationale Modelbouw Manifestatie Van 20 tot en met 27 oktober organiseert de International Plastic Modellers' Society, in samen werking met het MLM, de 20e Nederlandse Model bouw Manifestatie. Het thema van dit jaar is 'Big, Bold and Beautiful'. In dit kader zullen onder andere prachtige schaalmodellen van zware bommenwerpers uit de Tweede Wereldoorlog te bezichtigen zijn. Tevens zullen diverse modelbouwclubs de kunst van het bouwen van (bestuurbare) schaalmodellen demon streren. Ook de Stichting Phantasy in Blue zal tijdens de Nationale Modelbouw Manifestatie met haar schaalmodellen van historische luchtmachttoestellen ongetwijfeld weer een belangrijke publiekstrekker zijn. En verder In het tweede weekend van november vindt er in het MLM weer een manifestatie van flightsimmers plaats. Daarna gaan wij onze aandacht richten op de opening van de expositie over de geleide wapens, die naar verwachting in de tweede volle week van december zal worden geopend. Wij houden u op de hoogte! Dr J AM.M. Janssen, Directeur MLM 5 U.S. AIR FORCE E

Spinner | 2002 | | pagina 5