gen dat in het Haringvliet een boot met 100 evacué's was omgeslagen. Sea Otter L-l en de S-51 H-l werden er onmiddellijk heen gestuurd en waren binnen enkele minuten na de ontvangst van het bericht ter plaatse voor een nader onderzoek. Op 2 februari waren veertien vliegtuigen beschik baar voor het uitvoeren van dropping acties. Die dag werden 39 rubberboten gedropt, rond 9000 zandzak ken boven bedreigde dijken afgeworpen, 5575 bro den in combinatie met 1000 liter water, 4,1 ton voed sel en 150 kg medicijnen voor de noodlijdende bevol king uitgegooid. We laten LTZV Bom zijn relaas over zijn ervaringen boven het noodgebied hervatten: "Bij sterke wind kreeg ik de vrije hand om rubberboten af te werpen, waar die nodig waren. Zo gebeurde het boven Oude Tonge op Flakkee, dat zo'n boot precies bij een overstroomd huis terecht kwam. We bleven in de buurt rondvliegen en zagen, dat een vrouw met twee kleine kinderen de boot uit de zolder te pakken kreeg en er in kropen. Ze werden over een afstand van 5 km door de wind opgestuwd en bereikten veilig de vaste wal. Toen waren we gerustgesteld. Het was aandoenlijk te zien hoe geestdriftig de vrouw met doeken zwaaide uit dankbaarheid voor haar redding". De vliegtuigbemanning van Bom's Mitchell nam boven Moriaanshoofd op Duiveland een schrijnend toneel waar, toen daar zakken met brood werden gedropt. "Mannen en vrouwen, die verkleumd op een dijk stonden, vingen het voedsel met uitgestrekte armen op, ruk ten de zakken open en hapten gretig in het eerste het beste van de broden die zij te pakken kregen. Een oud Zeeuws vrouwtje klapte met haar blote armen omhoog in beide han den van uitgelaten blijdschap". De Sikorsky S-51 "Jezebel" op een dijkweg geland temidden van een troosteloos onder water gelopen land. foto: IMH Drie reddingshelikopters: de "Jezebel" H-l van de MLD op de voorgrond, daarachter de Sikorsky S-55 van de U.S. Air Force met oranje-gele band om de staart. In de lucht de Bristol Sycamore uit Engeland, foto: IMH

Spinner | 2003 | | pagina 10