denis van de Geleide Wapens bij de Koninklijke Luchtmacht, een thema waaraan in het MLM nooit eerder uitgebreid aandacht is besteed. Tijdens de bij eenkomst overhandigde Kolonel b.d. M. Nederlof, verbonden aan de Sectie Luchtmachthistorie, het eerste exemplaar van zijn boek Blazing Skies aan de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten Luitenant- Generaal D.L. Berlijn. In deze zeer lezenswaardige studie, uitgegeven bij de Sdu, wordt de geschiedenis van de geleide wapeneenheden van de Koninklijke Luchtmacht uitgebreid belicht. Presentatie nieuwe KLu Internet website Twee dagen later, op 13 december, vormde de Generaal Snijdershal het decor voor de presentatie van de nieuwe internetsite van de KLu. www.lucht- macht.nl. De officiële handelingen werden verricht door de Directeur Control KLu, de heer E. Visser RA. die daarbij werd geassisteerd door een van onze vrienden van Pandemonia Science Theater, Bob van Staeveren. De fraai gestileerde, nieuwe site vormt een uitstekend middel om up-to-date te blijven ten aanzien van de actuele ontwikkelingen met betrek king tot de Koninklijke Luchtmacht. De bijeenkomst werd afgesloten met een boeiende causerie van Riekelt Pasterkamp, journalist van het Reformatorisch Dagblad, die met een aantal voor beelden illustreerde hoe politiek gevoelig informa tie op internet soms kan zijn. Kerstsocial Op 18 decmeber, vlak voor het kerstreces, vond de jaarlijkse kerstsocial plaats, waarbij nagenoeg de hele MLM-gemeenschap met partners present was. Op deze geanimeerde bijeenkomst ontvingen vrij willigers en vaste personeel van het museum weer 9- Tijdens de opening van de expositie Grondige Lucht verdediging". Dr JA.M.M. Janssen en de BDL Luitenant- generaal D. Berlijn, 2e van rechts, de auteur van "Blazing Skies", Kolonel b.d. Nederlof. Tevens opende Generaal Berlijn bij deze gelegenheid de expositie Grondige Luchtverdediging, waarin met behulp van moderne museale technieken het ver haal van de Nike, de Hawk, de Patriot en de Stinger wordt verteld. Het accent ligt daarbij op de periode dat de Nederlandse geleide wapens nog in het voor malige West-Duitsland waren gestationeerd. De expositie kwam tot stand in nauwe samenwerking met Museumzaken uit Groningen en zal zeker tot begin oktober 2003 in de Ir. Vreeburghal te zien zijn. Mede door de eigentijdse vormgeving is het een mooie tentoonstelling geworden: een aanrader, zou ik zo zeggen! In het kader van de tentoonstelling Grondige Luchtverdediging werd op het buitenterrein, met geweldige steun van de Groep Geleide Wapens De Peel, een Geleide Wapensite ingericht. Deze site omvat onder meer drie Nike-raketten en een nage noeg complete Hawk-configuratie en is gesitueerd nabij het Flying Center MLM. De bedoeling is dat deze site een permanent karakter zal hebben. G r o N LUCHTV i G E EDIGING Expositie Geleide wapens van de Koninklijke Luchtmacht in West-Duitsland 1959-1995 5

Spinner | 2003 | | pagina 5