Vlucht-van-dfi-Eeuw Vooruitblik hun dikverdiende kerstgratificatie. De avond werd afgesloten met een Hollandse wintermaaltijd. waar voor de Stichting Vrienden van het MLM de finan ciën fourneerde. Nieuwj aars receptie Het nieuwe jaar wordt, zoals te doen gebruikelijk, qua activiteiten, weer ingezet met de Nieuwjaars receptie van de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten. De receptie vindt plaats op 10 januari. Voor het eerst wordt daarbij gebruik gemaakt van de Ir. Vreeburghal. Uitreiking diploma's Generaal S n ij der s fo nd s De traditie wil dat het Generaal Snijdersfonds in december te gast is in het MLM voor de uitreiking van haar huldeblijken aan personen en instanties die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse luchtvaart. Door omstandighe den moest de bijeenkomst worden verschoven naar 20 januari. De Erediploma's 2002 worden toege kend aan de heer B.M van Balen, voormalig Executive Vice-President van Canadian Aviation Electronics (CAE) belast met de leiding van Aviation Training. Generaal-Majoor vlieger Koninklijke Luchtmacht b.d. W. Breeschoten en Prof, dr ir Th. de Jong, decaan Faculteit Luchtvaart- en Ruimtevaarttechniek van de Technische Universiteit Delft. Donateursdag De afgelopen maanden werd veel effort gestoken in de voorbereidingen voor de jaarlijkse donateursdag van de Stichting Vrienden MLM. Als datum daar voor is gekozen 1 februari aanstaande. Inmiddels heeft u de uitnodiging voor deze bijeenkomst reeds mogen ontvangen. U heeft kunnen vaststellen dat het gevarieerde programma voor deze dag inhaakt op de watersnoodramp die Zuidwest-Nederland op 1 februari 1953 zo zwaar teisterde. In een aantal korte voordrachten zal worden ingegaan op de gevolgen van de ramp voor de ontwikkeling van de Search and Rescue voorzieningen bij de Nederlandse krijgsmacht. Als sluitstuk van de dona teursdag is de officiële presentatie van de Agusta Bell voorzien. Aangezien het programma een sterk maritiem stempel draagt, is besloten voor het mid- dagdeel ook de Vrienden van de Traditiekamer De Kooij uit te nodigen. Het kan een boeiende dag wor den. Wij rekenen op een grote opkomst! 100 jaar vliegen In 2003 zal wereldwijd op feestelijke wijze worden herdacht dat precies honderd jaar geleden de eerste vlucht met een gemotoriseerd luchtvaartuig plaats vond. Het waren de gebroeders Wright die op 17 december 1903 met hun Wright-Flyer, op het strand van Kittyhawk in de Verenigde Staten, deze histori sche prestatie op hun naam wisten te schrijven. Tegelijkertijd zal een ander jubileum onze aandacht vragen. In 2003 herdenkt de Koninklijke Luchtmacht namelijk dat zij een halve eeuw gele den de status van zelfstandig krijgsmachtdeel ver wierf. Het MLM zal met een aantal evenementen inspelen op beide jubilea. In het voorjaar is de Stichting Phantasy in Blue te gast in het museum met een groot aantal modellen uit haar omvangrijke KLu- vloot. De toestellen zullen, op museaal verantwoor de wijze geëxposeerd, gedurende een volle maand in het MLM te zien zijn. De opening van deze expo sitie zal, volgens de huidige planning, begin maart plaatsvinden. Begin april is de opening voorzien van de jubileumexpositie van de Vereniging van Nederlandse Luchtvaartschilders, die in 2003 haar vierde lustrum viert. Met de betrokken schilders is 1903-2003 wïïm - - 6 100 laar Gemotoriseerd Vliegen Scholenproject VMBO Militaire Luchtvaart Museum

Spinner | 2003 | | pagina 6