Bericht van de Penningmeester de afspraak gemaakt dat de thema's 100 jaar vliegen en 50 jaar Koninklijke Luchtmacht bij de samenstel ling van de expositie als leidraad zullen dienen. Voor het najaar, tenslotte, staat de opening gepland van de nieuwe vaste presentatie over de Koninklijke Luchtmacht in de tweede helft van de 20e eeuw (Ir. Vreeburghal). Daarbij zal, qua aanpak en vormge ving, worden voortgebouwd op de zojuist geopende expositie Grondige Luchtverdediging. Het MLM zal zich ook in zijn educatieve aanbod laten leiden door beide thema's, in het bijzonder door 100 jaar gemotoriseerd vliegen. Dat gebeurt op twee manieren. Allereerst is een aantal voorstellin gen van Pandemonia Science Theater gepland, dat speciaal voor dit doel een nieuwe productie heeft ontwikkeld, met als titel Vlucht van de Eeuw. In deze voorstelling worden op lichtvoetige wijze de "high lights" uit de geschiedenis van de luchtvaart belicht, vanuit het perspectief van de vliegtuigont werpers, het vliegtechnisch personeel en, natuur lijk, de vliegers zelf. Een ander zal worden begeleid door muzikale fragmenten en archiefbeelden. In het verlengde van deze voorstelling heeft Drs Ireen Mast, educatief medewerkster van het MLM, een project voor het VMBO ontwikkeld, waarin leer lingen van deze scholen het geheim van het vliegen kunnen ontdekken. Drie thema's komen daarbij aan bod: de werking van de vliegtuigmotor, het ontwer pen van vliegtuigen en het leren vliegen. Belangstellenden kunnen bij het secretariaat van het museum de speciale folder Vlucht van de Eeuw. 100 Jaar Gemotoriseerd Vliegen Scholenproject VMBO opvragen. Deze bevat behalve een toelichting op het project ook een aanmeldingsformulier. Dr.JAM. M.Janssen, Directeur MLM Allereerst wil ik al onze vrienden een gelukkig en gezond 2003 toewensen en spreek de hoop uit dat de Stichting dit komende jaar weer op uw financiële bijdrage mag rekenen. Ofschoon we voor het komende jaar formeel de minimum bijdrage niet hebben verhoogd, zal ik het ten zeerste op prijs stellen het bedrag van 13,61 te wijzigen in 15, -en voor onze donateurs beneden 18 jaar van 6,81 naar 7,50. Op de acceptgiro die u binnenkort zult ontvangen staan nog de oude bedragen gedrukt. We maken echter eerst de oude acceptgiro's op voordat we nieuwe bestellen. Diverse Vrienden van de Stichting maken hun donatie over via Girotel. Dit is een mooie manier van snel geld overschrijven maar als u een vrij vaak voorkomende achternaam heeft is het voor de penningmeester wel eens moeilijk uit te zoeken wie er betaald heeft. Daarom verzoek ik degenen die per Girotel geld overmaken om in ieder geval hun lidmaatschapsnummer te vermelden of het adres. Dat maakt het veel eenvoudiger. Tevens wil ik van de gelegenheid gebruik maken degenen die in 2002 er niet toe gekomen zijn hun bijdrage te voldoen, tegelijk met de donatie van 2003 deze over te maken. In het verleden werd u er apart aan herin nerd maar door de verhuizing van de penningmeester is dat er dit jaar bij ingeschoten. Indien u geen vriend meer wenst te zijn, dan verzoek ik u dat per omgaande mede te delen aan de donateurs administratie. Ik hoop dat u vaak in de gelegenheid bent 'ons' interessante museum te bezoeken. Paul PA Moreu 7

Spinner | 2003 | | pagina 7