R o het museum Terugblik r J Toekomst MLM De voorbereidingen voor het 'Nationaal Militair Museumverlopen op dit moment volgens plan ning. Het is een project van de lange adem. waarin tal van facetten van het museale bedrijf de revue passeren. Er wordt intensief nagedacht over de toe komstige opzet van het museum, de bedrijfsvoering, de presentaties en ook over de collectievorming, die daaraan ten grondslag zal liggen. De werkzaamhe den in het kader van het project maken ons ener zijds bewust van de voordelen van de huidige loca tie van het MLM. maar drukken ons eens te meer ook met de neus op de feiten. Wij kunnen er niet omheen dat aan onze huidige huisvesting de nodige nadelen kleven. Wij hebben nu eenmaal te maken met gebouwen uit het midden van de 20e eeuw. die oorspronkelijk niet voor een museale functie bedoeld zijn geweest en thans, anno 2003, evenmin in een florissante staat van onderhoud verkeren. Bovendien moet worden vastgesteld dat de cluste ring van gebouwen, waarin het MLM op dit moment is ondergebracht, een goede bedrijfsvoering niet bepaald bevordert. Tenslotte speelt ook nog dat Justitie op de langere termijn mogelijk op het Kamp van Zeist zal blijven, hetgeen ingrijpende implica ties zou kunnen hebben voor het huidige MLM-deel van het terrein. Opnieuw meer bezoekers in 2002 2002 was een goed jaar voor het MLM. Er vond een groot aantal evenementen plaats in het museum en ook het aantal bezoekers steeg opnieuw. De teller bleef op 31 december steken bij 111.921. De stijgen de lijn die in 2001 werd ingezet, kon dus worden gecontinueerd. Een prachtig resultaat, dat wij in het jubileumjaar 2003 hopen te overtreffen. De eer ste maanden van het nieuwe jaar geven goede sco res te zien. zodat wij de rest van het jaar met ver trouwen tegemoet zien. Jubileumjaar 2003: 100 jaar luchtvaart, 90 jaar militaire luchtvaart, 50 jaar Koninklijke Luchtmacht In 2003 wordt stil gestaan bij het feit dat precies een eeuw geleden bij Kittyhawk in de Verenigde Staten de eerste gemotoriseerde vlucht plaats vond, een prestatie waarvoor de gebroeders Wright teken den. Deze gebeurtenis wordt dit jaar wereldwijd herdacht. De Koninklijke Luchtmacht op haar beurt voegt daar nog twee jubilea aan toe: 90 jaar militai re luchtvaart en 50 jaar Koninklijke Luchtmacht. Het Militaire Luchtvaart Museum speelt in zijn jaar programma uitdrukkelijk in op deze thema's. Allereerst vindt in het lopende jaar een groot aantal opvoeringen plaats van de speciaal voor het MLM vervaardigde theatershow "Vlucht van de Eeuw", die op 23 februari in première ging en die inmiddels door vele honderden bezoekers is bijgewoond. Daarnaast vinden er twee exposities plaats in het kader van het jubileumjaar: Phantasy in Blue. Luchtmacht op schaal (geopend op 11 maart) en Koninklijke Luchtmacht 1953-2003 (te openen in december van dit jaar). Donateursdag Op zaterdag 1 februari jongstleden vond de jaarlijk se donateursdag plaats, 's Morgens werd terugge blikt op het jaar 2002 en 's middags werd in een aantal lezingen stil gestaan bij de ontwikkeling van de Search and Rescue bij de Koninklijke Marine en de Koninklijke Luchtmacht, sedert de Watersnood-

Spinner | 2003 | | pagina 3