Sven Scheiderbauer overhandigt de Agusta Bell 204B "225" aan de directeur van het MLM Jan Janssen. ramp van begin februari 1953. Gezien het sterk maritieme karakter van de lezingen waren voor het middaggedeelte ook de donateurs van de Traditiekamer MLD uitgenodigd. Aansluitend aan de voordrachten vond de presentatie van de Agusta Bell plaats. Sven Scheiderbauer. directeur van het Zweedse Flygvapenmuseum Linkoping droeg de heli kopter over aan het MLM. waarna Vlagofficier MLD Commandeur A. van Dijk het toestel met een druk op de knop in het floodlight zette, waarmee de opneming in de MLD-lijn officieel werd bezegeld. Helaas kon de SAR-demo met een Westland SH-14D Lynx van de Koninklijke Marine op het terrein van het MLM. die om 13.00 uur was gepland, in verband met de slechte weersomstandigheden geen door gang vinden. Tegen vijven aanvaardden de aanwezi ge donateurs, na een lange, maar boeiende dag, over intussen zwaar besneeuwde wegen de thuisreis. Presentatie Brochure 6 Arva Op maandag 17 februari nam de Plaatsvervangend Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten Generaal- Majoor D. Starink uit handen van de auteur Gerard Burgers het eerste exemplaar in ontvangst van zijn publicatie over de geschiedenis van 6 ARVA in voor malig Nederlands-Indië. Onder de vleugels van de B- 25 werd het een stijlvolle bijeenkomst, waarbij meer dan 160 genodigden aanwezig waren. De brochure is verschenen als nummer 14 in de reeks Brochures van de Sectie Luchtmachthistorie en verkrijgbaar via de museumwinkel en bevat een selectie van per soonlijke impressies van personeel van de Auster- flights in de jaren 1946-1950. Museumtheater: "Vlucht van de eeuw" In het kader van '100 jaar gemotoriseerd vliegen' heeft het MLM de afgelopen maanden, in samenwer king met Pandemonia Science Theater Nederland, het theaterstuk "Vlucht van de Eeuw" ontwikkeld, dat het komende jaar met enige regelmaat in de Vreeburghal zal worden opgevoerd. Speciaal daar voor zijn bij de F-16 een videoscherm aangebracht en een publiekstribune geïnstalleerd. Tevens zijn de nodige voorzieningen getroffen voor een goede belichting en dito geluidsweergave. Na een try-out op 21 februari werd het stuk in de krokusvakantie driemaal daags opgevoerd, hetgeen vele enthousias te reacties opleverde. Klassen uit het VMBO kunnen de voorstelling bijwonen en vervolgens deelnemen aan een drietal workshops, waarin de ontwikkeling van de luchtvaart aan de orde komt vanuit de invalshoek van de onderhoudsmonteur, de ontwer per en de vlieger. Op 11 maart draaide dit educatief programma voor de eerste keer en ook nu waren de ervaringen positief. Voor dit educatief programma wordt gebruik gemaakt van het Flying Center en een nieuw gecreëerde ruimte naast de filmzaal in Vreeburghal. In deze ruimte is een opengewerkte Rolls Royce Merlin motor geplaatst met daaromheen op stijlvolle metalen consoles een zestal motoron derdelen. Langs de wanden zijn consoles bevestigd met daarop opengewerkte delen van motoren. Foto-identificatiedag Op zondag 2 maart konden geïnteresseerde bezoe kers in het MLM weer hun oude foto's laten onder zoeken bij een aantal deskundigen tijdens de foto- identificatiedag "Mijn opa was een een evene ment, dat evenals vorig jaar met de gezamenlijke militaire musea werd georganiseerd. Ons team van deskundigen bestond bij deze gelegenheid uit Henk Kauffman, Hoofd Bureau Documentatie en Informatie van de Sectie Luchtmachthistorie in Den Haag, en Paul Kamps, één van onze vrijwillig mede werkers. De belangstelling was vergelijkbaar met vorig jaar, hetgeen nog eens bevestigt dat er bij de bezoekers behoefte bestaat aan een evenement als "Mijn opa was...". Naar verwachting zal de foto-iden tificatiedag in 2004 dan ook opnieuw op de agenda prijken. 4

Spinner | 2003 | | pagina 4