Opening Phantasy in Blue. Luchtmacht op schaal Na intensieve voorbereidingen werd op 11 maart de tijdelijke tentoonstelling PHantasy in Blue. Luchtmacht op schaal geopend, een presentatie van schaalmodellen van circa 50 toestellen, waarmee de Nederlandse luchtmacht sinds 1913 heeft gevlogen. Een unieke gebeurtenis, want nooit eerder werden tegelijkertijd zoveel radiografisch bestuurbare modellen op een museaal verantwoorde wijze ten toongesteld. Bij de opening van de expositie hield de Voorzitter van de Stichting Phantasy in Blue Wim van Laar een boeiende inleiding over de geschiede nis van de stichting en de werkwijze van de bou wers. De officiële openingshandeling werd verricht door de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal D.L. Berlijn die in zijn toespraak in het bijzonder de bouwers van de modellen veel lof toezwaaide. Hij beklemtoonde daarbij dat de Stichting Phantasy in Blue met haar vloot van vlie gende modelvliegtuigen een belangrijke ambassa deursrol vervult voor de Koninklijke Luchtmacht. Luitenant-Generaal Berlijn maakte daarnaast van de gelegenheid gebruik enkele kanttekeningen te maken bij de betekenis van 11 maart 1953 voor de Koninklijke Luchtmacht (11 maart 1953 is de datum waarop Koningin Juliana het Koninklijk Besluit tekende, waarbij de luchtmacht zelfstandig krijgs machtdeel werd). De BDL constateerde in dit ver band dat de Koninklijke Luchtmacht zich de afgelo pen decennia, als zelfstandig krijgsmachtdeel, bovenal heeft weten te onderscheiden door haar sterk operationele instelling en haar teamgeest. Hij onderstreepte daarbij nog eens dat de hoofdwapen systemen van de Koninklijke Luchtmacht sedert het begin van de jaren '90 veelvuldig worden ingezet voor uiteenlopende missies in dienst van de wereld vrede. hetgeen eens te meer illustreert dat haar assets in dit tijdsgewricht van grote waarde zijn. Luitenant-Generaal Berlijn sprak tenslotte de ver wachting uit dat voor de airpower-middelen van de Koninklijke Luchtmacht ook in de naaste toekomst een belangrijke rol zal weggelegd zijn. De expositie Phantasy in Blue. Luchtmacht op schaal loopt nog tot en met vrijdag 25 april. "De Brik", het eerste toestel van de Luchtvaartafdeling op de expositie Phantasy in Bleu".

Spinner | 2003 | | pagina 5