12 Boven, vlnr.: Een drietal lestoestellen van het type Fokker SSV. De Fokker C.V werd het belangrijkste toestel in de twintiger jaren. Onze transport- en bommenwerpervloot bestond uit drie Fokker F. VIIa/3M toestellen. De Fokker D.XVI volgde de D.VII op als jachtvliegtuig. Onder vlnr.: Een tweede type jager in het bestand werd de Fokker D.XVII. De Fokker C.V en C.V1 werden middenjaren dertig gemoderniseerd en kregen een Rolls Royce Kestrell motor. De Fokker C.X was onze strategische verkenner in de meidagen van 1940. Voor het eerst voerde Koolhoven een grote order uit met het type FK-51 voor de ML. Nieuwe verkenners doen hun intrede. Als huisleve rancier levert Fokker in 1923/24 31 stuks van het type Fokker C.IV af. Het zijn robuuste toestellen, waarvan de laatste pas op 29 maart 1938 wordt afge schreven. Tussen 1925 en 1927 worden nog eens een groot aan tal Fokker vliegtuigen afgeleverd: 30 lestoestellen van het type S.IV, 31 lichte verkenners van het type C.VI en 26 tweepersoons jacht- en verkenningsvliegtuigen van het type C.V. In 1928 worden deze nog gevolgd door een enkele driepersoons strategische verkenner van het type Fokker C.V1II, die niet voldoet, maar het nog tot 1940 heeft uitgehouden en een drietal Fokker F.VHa/3m toestellen, waaronder de Postduif, bekend van de Indië-vlucht met de luitenant Koppen. Deze laatsten worden gebruikt als driemotorig bom bardementsvliegtuig en later ook als vliegend leslo kaal bij het opleiden van o.a. navigators, waar nemers, bommenrichters en vliegers voor twee-moto- rigen. In 1930 vindt wederom een reorganisatie plaats. De bestaande vliegtuigafdelingen verdwijnen en in

Spinner | 2003 | | pagina 11