14 De bommenwerper en de jager van de meidagen. Een Fokker T.V bommenwerper geflankeerd door twee Fokker DXXI jagers. wat onder de gegeven omstandigheden mocht wor den verwacht. Midden j aren dertig is al een begin gemaakt met ver beteringen: de nog aanwezige toestellen van het type Fokker C.V en C.VI worden voorzien van een nieuwe Rolls Royce Kestrell motor. Deze werkpaarden uit 1926 zullen daardoor nog een belangrijke rol in de meidagen van 1940 spelen. In 1935/36 worden 20 strategische verkenners en lichte bommenwerpers van het type Fokker C.X afge leverd. Ook Koolhoven mocht nu leveren: in de jaren 1937/38 worden 25 FI<-51 lestoestellen en 29 verken ners in de organisatie opgenomen. Tot hier waren bijna alle militaire vliegtuigen twee dekkers geweest. Ook de Nederlandse vliegtuigindus trie moet met haar tijd mee en nieuwe ontwerpen zien het licht. Op verzoek van de ML bouwt Fokker een luchtkrui- ser, de T.V. Het oorspronkelijk concept blijkt niet realistisch en het toestel is uitsluitend als bommen werper ingezet. Zestien toestellen van het type T.V worden gebouwd. Voor Indië heeft Fokker de D.XXI ontworpen. Daar is men niet gecharmeerd van het toestel, waarop Fokker het aan de ML aanbiedt. Ook de ML was niet onder de indruk, gezien de prestaties die inmiddels in het buitenland worden behaald. Daar op korte termijn geen alternatief voorhanden is, wordt het toestel toch geaccepteerd en 36 stuks worden aangekocht. Ten behoeve van de opleiding voor meermotorigen,

Spinner | 2003 | | pagina 13