15 De in de Verenigde Staten gekochte Douglas DB-8A3N. navigatortraining, luchtschutteropleiding etc. wor den in Duitsland drie toestellen van het type Foeke WulffFw 58 Weihe gekocht, in 1940 worden deze nog aangevuld met twee toestellen. Inmiddels heeft Fokker op de Parijse Salon van 1936 een sensatie veroorzaakt met zijn G.I. De eerste vlucht van dit toestel vindt plaats op 16 maart 1937 op het vliegveld Welschap bij Eindhoven. Uiteraard biedt Fokker het toestel aan aan de ML. Door de vele gewenste wijzigingen, o.a. moet het een driepersoonstoestel worden, wordt het toestel groter en zwaarder en wordt het G.l Mercury, naar de moto ren, genoemd. Het toestel voldoet aan de verwachtin gen en 36 stuks worden door Fokker, voornamelijk in 1939, afgeleverd. Eind 1939 neemt de ML de voor Spanje in productie zijnde 25 Fokker G.I Wasp en het prototype over. Slechts enkelen daarvan hebben in de meidagen nog gevlogen, de meesten zijn nog in het laatste stadium van afbouw. Bij de gereedgekomen toestellen is in veel gevallen nog geen bewapening aanwezig. Ten behoeve van de vliegopleiding en ter vervanging van de inmiddels verouderde Fokker S.IV worden 20 Fokker S.IX lesvliegtuigen besteld, later gevolgd door nog eens een bestelling van 20 stuks. De eerste twin tig worden vanaf 1939 door de ML ontvangen, echter de laatste van de eerste serie en de gehele tweede serie kunnen vanwege de Duitse inval niet meer wor den afgeleverd. Door de oplopende spanning en de wens de verwaar loosde luchtverdediging zo snel mogelijk te verster ken, wordt ook over de grens gekeken. Ten behoeve van het 2e Luchtvaartregiment, dat als hoofdtaak heeft, steun aan het veldleger te verlenen, meent De Fokker D.XXI jager was wel langzamer, maar veel wendbaarder dan de Messerschmitt Me 109 en kon daardoor toch nog een aantal overwinningen boeken. De luchtkruiser waarvan er te weinig waren: de Fokker G.I.

Spinner | 2003 | | pagina 14