Afscheid van de laatste N'epturtfk j in de Nederlandse Antillen Zoals gebruikelijk tinnen de Koninklijke Marine, wordt bij het uitdienst stellen van een schip of vliegtuig de levensloop bekeken. Hoewel het betrokken vliegtuig, t.w. de Neptune SP-2H 203, reeds op 20-03-82 tegelijk met het Detachement M.L.D. uit dienst gesteld is, is het vliegtuig tot nu toe, als herinnering aan de MLD-periode, aanwezig op het vliegveld Hato op Curasao. Verbleekt door de tropenzon en reeds aangetast door het vochtige zeeklimaat met z'n hoge zoutgehalte, is deze trotse MLD-vogel niet langer meer luchtwaardig en zal binnenkort z'n einde vinden als een oefenobject voor de vliegveldbrandweer. Ter gelegenheid van dit definitieve afscheid volgt daarom een korte terugblik op de levensloop van dit vliegtuig, dat toch ruim 20 jaar in dienst is geweest bij de M.L.D. In actie in Nieuw Guinea 26 In 1961 nadert de voltooiing van een prachtig pro duct van de Lockheed-fabrieken in Burbank, Californië. Als bouwnummer 7248 verlaat de glan zende patrol-bomber P2V-7B "203" de fabriekshal en wordt na een aantal testvluchten overgedragen aan de aldaar opgeleide bemanning en op 24-10-61 in dienst gesteld van de M.L.D. Na een zorgvuldige voorbereiding wordt het lucht ruim gekozen voor een lange reis naar de eindbe stemming. Vanaf de marinebasis Almeda in Californië wordt de eerste etappe afgelegd naar Hawaii, waar geland wordt op Barbers Point, na een vlucht van 1900 zeemijlen. Vandaar wordt koerst gezet richting zuid-west naar de Marshall Islands, een afstand van 2000 NM. Na een kort verblijf op het eiland Kwajalein wordt het laatste traject naar de eindbestemming afgelegd, eveneens 2000 NM. Op 31 10-61 wordt de landing uitgevoerd op het vliegveld Boroelcoe. op Biak om 16.30 lokale tijd, De eindbe stemming Nederlands Nieuw Guinea is bereikt. In de hierop volgende dagen wordt het vliegtuig, na een korte overname inspectie, door de technische dienst gereed gemaakt voor zijn taak. Deze bestaat voornamelijk uit het patrouilleren lange de kustlijn van het gebiedsdeel als vliegende radarpost. In samenwerking met de vloot moeten infiltraties door Indonesië voorkomen c.q. afgeslagen worden. Dit

Spinner | 2003 | | pagina 25