r{ u iNt het museum Toekomst MLM Museumwinkel De Brik r i Toezichthouders Terugblik Nationaal Museum Weekend: 12 en 13 april 3 Het was geen verrassing toen ons vanuit Den Haag het bericht bereikte dat de plannen voor het gezamenlijke nieuwe museum van KL en KLu, hangende de besluit vorming over de invulling van de komende bezuinigin gen bij defensie, voorlopig worden aangehouden. Op zijn vroegst zal er pas in de loop van het najaar iets meer duidelijkheid komen over de voortzetting van het traject dat wij met het Legermuseum zijn inge gaan. Dat betekent dat wij pas op de plaats gaan maken. Door deze vertraging zal het nieuwe museum zeker niet eerder dan 2010 voltooid kunnen worden. Tot die tijd zal het Kamp van Zeist dus ons domicilie zijn. Consequentie van deze gang van zaken is dat nu echt indringend moet worden gekeken naar de kwali teit van de huidige infrastructuur en naar de persone le organisatie. Duidelijk is dat wij met de huidige bezetting de maximale output wel hebben bereikt. Verdere kwaliteitsverbetering en continuering van het huidige aanbod aan evenementen zal zonder een ade quate uitbreiding van het personeel niet mogelijk zijn. Tijdens het schrijven van deze notities wordt ons gemeld dat de Vliegbasis Soesterberg, bakermat van de luchtmacht, zal worden gesloten. Een moeilijke beslis sing waarbij men niet over een nacht ijs is gegaan. Een beslissing ook die voor het MLM gevolgen zal hebben, omdat het museum van oudsher nu eenmaal adminis tratief is ingedeeld bij de Vliegbasis Soesterberg. In verband met ziekte heeft Cees van Milligen, met ingang van donderdag 15 mei, zijn werkzaamheden voor de museumshop beëindigd. Voorlopig hebben Henk van Toren en Henk Versteeg het voortouw geno men om de lopende zaken te behartigen. De directie van het MLM dankt Cees van Milligen voor de uitste- kende wijze waarop hij sedert 2001 de belangen van de Brik en daarmee van het museum heeft behartigd en wenst hem uiteraard een voorspoedig herstel toe. De afgelopen maanden heeft het MLM een zeer grote toestroom van bezoekers mogen verwerken. Dat legt een zware claim op onze vrijwilligers en juist in deze categorie treedt de laatste tijd enig verloop op. Zonder voldoende toezichthouders komt het aantal openstel- lingsdagen van het Militaire Luchtvaart Museum in gevaar! De uitwijkmogelijkheid om bij gebrek aan toe zichthouders incidenteel één of twee extra medewer kers van Securicor in te huren is kostbaar en, mede in het licht van de bezuinigingsmaatregelen, zeker voor lopig geen optie meer. Het Militaire Luchtvaart Museum is derhalve naarstig op zoek naar nieuwe toe zichthouders. Heeft u belangstelling voor dit vrijwilli gerswerk in het MLM dan kunt u zich melden bij het museumsecretariaat (0346-338110). Ruim 2.000 personen hebben tijdens het Nationaal Museum Weekend het MLM bezocht. Centraal stond het 322 Dutch Spitfire Squadron RAF, dat dit jaar 60 jaar bestaat. Ook dit jaar werd veelvuldig gebruik gemaakt van de aangeboden 322 wandeling. Voorts werd in de filmzaal van de Snijdershal historisch beeldmateriaal vertoond en gaf het promotieteam van de Vliegbasis Leeuwarden in de Vreeburghai informa tie over het 322 Squadron. Een aantal bezoekers benut te de mogelijkheid om een vlucht te maken bij het vir tuele demoteam van het 322 Squadron Leeuwarden. Een extra attractie op zondag 13 april vormde het bezoek van de Lancia Club Nederland. 80 oldtimers deden het Kamp van Zeist aan en trokken daarbij veel bekijks.

Spinner | 2003 | | pagina 3