Open Dagen KLu Vooruitblik Vlucht van de Open Werkplaats Dagen: 5, 6 en 7 september 22 september Nationale Modelbouw Modelbouw Manifestatie: 12 - 19 oktober 5 0 jaar Koninklijke Luchtmacht: medio december geheel in het teken stond van de jaren 'SO, vond ook een aantal optredens plaats. Zo konden de aanwezigen onder meer genieten van Henk Westbroek, destijds lid .d.Il de vermaarde popgroep Het Goede Doel. In aan sluiting op de radio-uitzending werd voor de bezoekers de speelfilm 'Top Gun' met in de hoofdrol Tom Cruise ^^rond. Ook dat liep gesmeerd. Een betere ambiance ^»r deze film is dan ook welhaast niet denkbaar! Testcase: 7 juli mei werden in het museum opnamen gemaakt voor bet nieuwe programma 'Testcase' van Yorin. Op 7 juli ■teri de eerste aflevering van dit programma uitgezon den, met als onderwerp de schietstoel. 'Testcase' bevatte onder meer beelden van de F-16 simulator in ;:i,et Flying Center en van de F-16 in de Vreeburghal. Een van onze rondleiders, Egbert Hilbrands, werd in ter programma geïnterviewd over zijn ervaringen als affleger. Oti nijdag 20 en 21 juni werden op de Vliegbasis renthe de jaarlijks terugkerende Open Dagen van de ninklijke Luchtmacht gehouden. Het MLM is de afge lopen jaren op deze dagen aanwezig geweest met een =nd. De voorbereidingen bij het museum voor de ^^ame aan de Open Dagen Koninldijke Luchtmacht ■SS) 3 op de Vliegbasis Twenthe waren in volle gang plotseling een aantal medewerkers door ziekte _;,Niel, onder wie Jaap van der Woude en Joep ^^.Jiuis, die beiden een sleutelrol zouden vervullen Wf de inrichting van onze stand op Twenthe. In over leg- met Chef Kabinet Kolonel A. Tieland heeft de direc ter van het MLM toen besloten dit jaar van deelname af zien. Het MLM was wel met een stand vertegenwoor _d np de KLu-jubileumreünie op dinsdag 1 juli op de ::a!basis Soesterberg. Eeuw/Hollandse Heli Helden: juli en augustus O? zondag 6 juli begon Pandemonia met een nieuwe leste voorstellingen in het Militaire Luchtvaart Museum. In de vakantiemaanden juli en augustus ziet ie programmering er als volgt uit: elke woensdag de mcrstelling 'Hollandse Heli Helden' drie maal per mid- en elke zondag de voorstelling 'Vlucht van de c:ctiw-'. eveneens drie maal op een middag. Voldoende reden om het MLM weer eens met een bezoek te vere ren. In het eerste weekend van september stelt het MLM zijn werkplaatsen open voor het publiek. Speciale aan dacht zal dan uitgaan naar de restauratieprojecten die wij op dit moment onder handen hebben en ook de projecten van de Stichting Vrienden MLM komen volop aan bod. Zo zal op 5 september in een aantal presenta ties uitleg worden gegeven over de voortgang in de bouw van de Fokker C.X en van de FK-51. Naar ver wachting zal de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal Berlijn daarbij aanwezig zijn. Vriendenavond: Voor de vrienden van de Stichting Vrienden MLM vindt op 22 september weer een vriendenavond plaats. Tijdens deze bijeenkomst zullen voordrachten worden verzorgd door Kapitein Hans Spierings, bergingsoffi cier van de Koninldijke Luchtmacht en door Lam van 't Hoff, een van de schilders van wie op dit moment werken worden geëxposeerd in het MLM. Tijdens de pauze kunnen de aanwezigen genieten van de voorstel ling Vlucht van de Eeuw. De uitnodigingen voor deze vriendenavond zullen midden augustus worden ver zonden. Midden oktober vindt weer de jaarlijkse nationale modelbouwmanifestatie plaats, die het MLM organi seert in samenwerking met de International Plastic Modellers Society (IPMS). In de volgende uitgave van de Spinner hopen wij wat uitgebreider stil te staan bij dit evenement. Medio december wordt in de Vreeburghal de expositie 50 jaar Koninldijke Luchtmacht geopend. De voorberei dingen voor deze tentoonstelling zijn in volle gang. Dr J.A.M.M. Janssen Directeur MLM

Spinner | 2003 | | pagina 5