Nike squadron op weg naar Kreta. zijn correspondentie met Werner von Braun). Van luchtvaarttechniek herinner ik me een dictaat waar in iets over raketmotoren stond. Overigens ging dat vak over vliegtuigen. Actief Na juli '61 bleef ik van geleide wapens verschoond tot de periode van 1969 tot 1975. Een collega, tevens buur en vriend, ging voor een opleiding op het Nike- systeem naar El Paso, Texas en verhuisde bij terug komst naar Erie, West Duitsland. Zelf was ik intussen als Hoofd Bedrijfsbureau bij de Technische Dienst van de Vliegbasis Soesterberg geplaatst en ook ver huisd. Zijn en mijn gezin veroverden de mobiliteit die voor het onderhouden van de onderlinge vriend schap nodig was. Zo kon ik enkele malen kennis maken met de "Siedlung" en het kamp, de huizen en het PMT, de tax-free artikelen en de schijnaanvallen van diverse NAVO-vliegtuigen op de stelling. Kortom, met diverse aspecten van het leven bij de andere luchtmacht. Het kon mij niet bekoren (behalve die schijnaanvallen dan). Soesterberg leverde in die tijd met het 334 Sqn 2 x per jaar het kunststukje van het verplaatsen van, direct na elkaar, enkele Nike-of Hawk-squadrons naar Kreta en een week later weer terug. Dit vereiste vaak de gelijktijdige inzet van bijna de gehele voor inzet beschikbare vloot F-27's. Daarom zal ik de geleide pijpen niet licht vergeten. 1975 bracht de opheffing van het 221 Sqn, repatrië ring van onze vrienden en mijn overplaatsing naar de Technische Dienst van het DATIM op het Kamp van Zeist, weer HBB. Ook van hier contacten met de GGW, maar zeer afstandelijk. We reviseerden o.a. hun dieselaggregaten en kraanwagens, we bouwden laadbakken met rollenbanen voor b.v. HAWK-pallets op nieuwe vrachtwagens en reviseerden HAWK-shel ters en munitietrailers. Totdat uit de bezuinigingen op defensie definitief de opheffing volgde van de TD/DATIM, die daarmee dus het lot van vele GW- squadrons deelde. Het voormalig TD-complex huis vest sindsdien (1980) het MI.M. Ik ging naar DMKLu om bij te dragen aan de ontwikkeling van de bedrijfs voering in de onderhoudssector van de KLu. Door de komst van de F-16 en het ontbreken van capaciteit en kennis van de andere luchtmacht werd die bijdrage direct toegespitst op ondersteuning van het verzamelen en geautomatiseerd verwerken van r 14

Spinner | 2003 | | pagina 14