die beter begrijpbaar kon worden gemaakt aan aan komende luchtnavigators op de reeds aanwezige scholen. - het bijeen brengen van bestaande geschriften en die verder toevoegen tot een begrijpelijk handboek 'Air Navigation' of te wel de AP 1234. Het werd de 'bijbel' voor de luchtnavigatie. - het opzetten van speciale cursussen voor navigatie instructeurs. - het ontwikkelen van nieuwe navigatietechnieken en apparatuur om het navigeren nauwkeuriger te Shropshire, waar een grote navigatieschool was gevestigd voor het opleiden van instructeurs en navi gators, de Empire Air Navigation School ontstond. Navigators die zich bekwaam hadden getoond in een squadron kregen er onderwijs op de Advanced Navigation Course van 6 weken en de Staff- Navigators Course van 4 maanden. De Advanced Navigators Course was bedoeld voor het kweken van navigatieofficieren voor de operationele squadrons en navigatie-instructeurs. De Staff-Navigation Course was bedoeld voor officieren instructeurs en voor staf- Typische voor-oorlogse fraaie RAF officiersmess op RAF Shawbury (col. vdk). kunnen doen. Nadat zij eerst met gefrons werden aangehoord, kregen zij vooral de commandant van Bomber Command air chief-marshal Peirse en zijn opvolger Harris en die van Coastal Command air chief- marshal Sir John Slessor met zich mee, aangemoe digd door air-marshal Tedder, die uiteindelijk de plaatsvervanger van general Eisenhower zou worden. Een hele staf werd gevormd om dit manco krachtig aan te pakken. Gevolg was dat op de RAP basis Shawbury in officieren en daarom meer uitgebreide kennis moes ten hebben van het stafwerk, opdat zij daarin hun inbreng konden leveren.. Ontwikkelingen Intussen ontstond er een behoefte aan het uitvinden en ontwikkelen van nieuwe navigatie- en richtappa- ratuur. Ontwikkelingen die aan de gang waren kre gen een hoger prioriteit en speciale werkgroepen werden daartoe gevormd. Zo kwam o.a. de z.g. bub- 17

Spinner | 2003 | | pagina 17