o r( het museum Terugblik r J Toekomst MLM Zoals de laatste maanden al in de lijn van de ver wachtingen lag, zullen de bezuinigingen, die op Prinsjesdag bekend zijn geworden, ook op de toe komstplannen voor het MLM hun weerslag hebben. Door de sluiting van een aantal defensielocaties zal er op termijn bestaande accommodatie vrijkomen, die mogelijk voor hergebruik geschikt is. Onder meer is dat het geval op de huidige Vliegbasis Soesterberg. Meteen dringt zich dan ook de vraag op of het Nationaal Militair Museum wellicht op de bakermat van de Nederlandse luchtvaart kan worden ondergebracht. De Stuurgroep Nationaal Militair Museum zal zich de komende maanden over deze optie gaan buigen. Sloop gebouw 27 Trouwe bezoekers aan het museum hebben kunnen vaststellen dat het middenterrein de afgelopen zomer een totaal ander aanzicht heeft gekregen. Gebouw '27' is inmiddels, ondanks de nodige tegen slag. nagenoeg geheel afgebroken. De sloop van dit gebouw opent de mogelijkheid om de C-47 Dakota en de Neptune, die nu nog enigszins ingeklemd tus sen de Snijdershal en de Vreeburghal staan opge steld, meer lucht te geven. Beide toestellen verhuizen naar de plaats waar gebouw 27 heeft gestaan. Met deze schuifoperatie komt er ruimte vrij tussen de Snijdershal en de Vreeburghal, die wij willen bestem men voor multifunctionele doeleinden. Dit project zal, naar wij hopen, medio 2004 zijn beslag krijgen. Werving vrijwilligers In het vorige nummer van de Spinner meldden wij u dat het MLM weer behoefte heeft aan nieuwe vrijwil ligers. Op deze oproep kregen wij een goede respons. Op het ogenblik worden meer dan 10 vrijwilligers voorbereid op hun toekomstige taak als toezichthou- der. Belangstellenden voor dit vrijwilligerswerk in het museum, kunnen zich nog steeds melden bij het museumsecretariaat (0346-338110). Bezoekersaantallen Ondanks het voor Nederlandse begrippen ongewoon warme weer heeft het MLM ook in de maanden juli en augustus opnieuw zeer veel bezoekers getrokken. Dat stemt uiteraard tot grote vreugde. Het zag er naar uit dat wij nog voor het einde van de maand september de 100.000° bezoeker mochten ontvangen en inder daad werd deze mijlpaal op 23 september bereikt. Dat is ongeveer een maand eerder dan in 2002. BZN Op 4 september maakte de bekende Volendamse pop groep BZN opnamen in het museum voor een aantal specials die door Ivo Niehe Producties worden gepro- Dt' Volendamse popgroep BZN voor de G.I. in de Snijdershal. 3 r

Spinner | 2003 | | pagina 3