kA>4. i Vooruitblik 4- Luitenant-Generaal Berlijn biedt Commodore Vermeulen een zilveren schaal met inscriptie aan. Vriendenavond Op 22 september vond een vriendenavond plaats waarbij kapitein Hans Spierings (Bergingsofficier KLu) en de luchtvaartschilder Lam van 't Hof het woord voerden. Hans Spierings schetste een beeld van het werk van de bergingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht, Lam van 't Hof ging in op zijn werk als luchtvaartschilder en de activiteiten van de Club van Nederlandse Luchtvaartschilders, die sedert begin april in het MLM exposeert. Ook ver zorgde Pandemonia Science Theater tijdens deze druk bezochte avond een uitvoering van de voorstel ling Vlucht van de Eeuw. Namens de Stichting Vrienden van het MLM bood Generaal-Majoor b.d. F.P. Schulte sprekers en toneelspelers een attentie aan. Nationale Modelbouw Manife statie Van 12 tot 19 oktober zijn de modelbouwers weer te gast in het MLM voor de jaarlijkse Nationale Modelbouw Manifestatie, die wordt georganiseerd in samenwerking met de International Plastic Modellers Society Nederland. Zoals elk jaar zullen ook deze keer talloze staaltjes van inventiviteit en huisvlijt aan het publiek worden gepresenteerd. De voorbereidingen voor dit evenement zijn in volle gang. IPMS zal tijdens de manifestatie inspelen op de thema 's die in dit jubileumjaar voor de luchtvaart centraal staan: 100 jaar vliegen, 90 jaar luchtmacht en 50 jaar Koninklijke Luchtmacht. Het MLM rekent ook dit jaar weer op een grote toeloop van bezoekers. Lowland Tiger Meet 2003 Het derde weekend van november (15 en 16 novem ber) zal in het teken staan van het virtuele vliegen op de computer. Circa 70 enthousiaste simulatievlie gers zullen vanuit hun 'cockpitsde strijd tegen elkaar aanbinden. Vlucht van de Eeuw door Pandemonia Science Theater 17 december is het precies 100 jaar geleden dat de gebroeders Wright de eerste gemotoriseerde vlucht maakten. Reden voor het MLM om ook in de maand december nog een aantal uitvoeringen van de succes volle voorstelling 'Vlucht van de Eeuw' te plannen. Voorstellingen zijn voorzien op 14, 21 en 28 decem ber. 'Vlucht van de Eeuwzal in 2004 wegens succes worden geprolongeerd. De datums waarop de voor stellingen volgend jaar plaatsvinden zullen tijdig bekend worden gemaakt. Nieuwe vaste presentatie Koninklijke Luchtmacht 1953-2003: vijftig jaar technologie en kwaliteit Ook de voorbereidingen voor de expositie naar aan leiding van 50 jaar Koninklijke Luchtmacht vorde ren. Inmiddels is een contract gesloten met de firma Museumzaken in Groningen voor de feitelijke realisa tie van de expositie en ook anderszins is al het nodi ge voorwerk verricht. Uitgangspunt voor deze ten toonstelling zijn de 'ijkjaren' 1953, 1978 en 2003. In plaats van een strak doorlopend verhaal wordt de bezoekers in de Vreeburghal straks een presentatie geboden die inzicht biedt in drie totaal verschillende luchtmachten, die van 1953 die van 1978 en die van 2003. Het ligt in de bedoeling in deze expositie ook de geleide wapens uitgebreid aan bod te laten komen. Materiaal dat in de huidige expositie 'Grondige Luchtverdediging' is verwerkt, wordt daartoe hergebruikt. Al met al een hele klus, maar niettemin een passende afronding van de reeks eve nementen in het MLM in het kader van het jubi leumjaar 2003. Naar verwachting zal de expositie op 17 december worden geopend. Dr. J.A.M.M. Janssen Directeur Donateursdag: zaterdag 24 januari 2004 5

Spinner | 2003 | | pagina 5