elkomt bezoeker GefeVicVte 10O000ste_bei2^ welaan Museu, 2003 De 100.000ste bezoeker van 2003, geflankeerd door Joshua Lindeman en een van de spelers van het Pandemonia Science Theatre. Het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg heeft op 23 september jl. de 100.000ste bezoeker in het jaar 2003 mogen ontvangen. Een leerling van het Technisch Onderwijs Centrum te Den Helder werd feestelijk ontvangen. Dat feestelijk tintje is wel op zijn plaats, want de 100.000ste bezoeker over het lopende jaar werd al een maand eerder begroet dan in 2002. Op 23 september jl. passeerden omstreeks één uur 's middags 24 leerlingen van het Technisch Onderwijs Centrum uit Den Helder de entree van het Militaire Luchtvaart Museum. Eén van de leerlingen. Jason Kooiman genaamd, werd verwelkomd als 100.000ste bezoeker in het jaar 2003. De scholieren namen deel aan een educatief pro gramma 'Vlucht van de Eeuw' dat het Militaire Luchtvaart Museum vanaf maart 2003 elke dinsdag en donderdagmiddag aanbiedt aan leerlingen uit het VMBO. Hierin neemt Pandemonia Science Theater de leerlingen van het VMBO op een indrukwekkende wijze mee langs de hoogtepunten uit de geschiedenis van de luchtvaart. Direct na afloop van de theatervoorstelling 'Vlucht van de Eeuw' werd Jason Kooiman verrast door de spelers van het Pandemonia Science Theater. Waarna hij feestelijk verwelkomd werd door Joshua Lindeman, medewerker Communicatie van het museum. Na het uitreiken van een waardecheque en een DVD van de documentaire 'Mensen met een mis sie: 90 jaar Nederlandse Luchtmacht', mocht Jason Kooiman plaatsnemen in de cockpit van de F-16 Fighting Falcon, die speciaal voor deze gelegenheid opengesteld was. Na deze onverwachte onderbreking werd het VMBO- project 'Vlucht van de Eeuw' voortgezet en begonnen de leerlingen enthousiast aan de workshops die de ontwikkeling van de luchtvaart belichten vanuit het perspectief van de personen die het vliegen mogelijk maken: de ontwerpers, de technici en natuurlijk de vliegers. 4- 6

Spinner | 2003 | | pagina 6