Reactie Koninklijke Hoogheid, Door de jaren heen heeft u steeds een zeer grote belangstelling gehad voor de luchtvaart in het algemeen en de Koninklijke Luchtmacht in het bijzonder. U heeft in de eerste naoorlogse jaren mede aan de basis gestaan van de wederopbouw van de Nederlandse luchtstrijdkrachten en daar bij van meet af aan gepleit voor de rechtmatige plaats van de luchtmacht binnen de krijgsmacht. Uw betrokkenheid bij ons krijgsmachtdeel is met het verstrijken der jaren niet minder geworden. Ook anno 2003 volgt u de verrichtingen van de KLu nog steeds. Bij de afronding van dit KLu-jubileumjaar 2003 maak ik graag van de gelegenheid gebruik om u. Koninklijke Hoogheid, onze grote erkentelijkheid te betuigen voor uw niet aflatende betrokken heid bij de Koninklijke Luchtmacht. Ik beschouw het als een grote eer om u vandaag, op deze 100° verjaardag van de luchtvaart, het eerste exem plaar van het boek Crossing the Border te mogen aanbieden. Koninklijke Hoogheid, dames en heren, Het MLM heeft met grote voortvarendheid de afgelopen maanden gewerkt aan de vaste exposi tie 50 jaar Koninklijke Luchtmacht. Van collectieve ver dediging tot mondiaal maatwerk. Daarmee is een presentatie totstandgekomen die ik graag in uw bijzondere aandacht aanbeveel. Graag open ik hierbij deze expositie en ik spreek daarbij de hoop uit dat zeer velen de weg naar het MLM zul len vinden om deze fraaie presentatie over de naoorlogse luchtmacht te bezichtigen. De heer Aart van Wijk reageerde op het artikel over de SOTJIMAS in Spinner 10 met een aanvulling betreffende de voorloper van de SOTJIMAS. Hij citeert uit het Squadrondagboek van 328 Squadron: "Dinsdag 9 Februari 1954. Er is totaal 10 cm. sneeuw gevallen. Dichte mist. Treinen te laat. 09.00 aangevangen met sneeuwruimen. De hele basis in volle actie. Wij maken de dispersals schoon. Een kist met neuswiel op een bomtrolly en onder leiding van majoor Droste sneeuw smelten. Om 13.30 uur gaan 6 kisten de baan droog blazen en om 15.00 vliegen. Alleen de dual ziet kans om weg te komen. De rest mag niet meer starten. Om 15.30 worden alle kisten terug geroepen....". Dus een Meteor met neuswiel op een bomtrolly als voorloper van de SOTJIMAS. 12

Spinner | 2004 | | pagina 12