AKTIVITEITEN AGENDA 2004 geschiedenis van het betreffende toestel, veel fotoma teriaal en, in kleur, zijaanzichten van het toestel in zoveel mogelijk verschillende beschilderingen. De eerste Dutch Profile behandelt de kleine Lockheed, de 12 en de 212. De historische inhoud werd geschreven door Gerard Casius, op het gebied van de Nederlandse overzeese luchtvaart, specialist bij uitstek. Het boekwerk vertelt de geschiedenis van de eerste aanschaf in Indië van de Lockheed 212, een bewapen de uitvoering van de Lockheed 12 tot en met de over dracht van de resterende Lockheed 12 toestellen aan de Indonesische luchtmacht en van de toestellen die werden ontvangen in Jackson tot en met de toestellen die werden uitgefaseerd bij de LSK in 1952. Het boek beslaat 24 pagina's inclusief de omslag en is rijkelijk geïllustreerd met 49 foto's en met, uiteraard van de hand van Luuk Boerman, een groot aantal zij aanzichten in kleur van de vele verschillende kleuren- tot en met oktober 2004 Expositie Koninklijke Luchtmacht 1953 - 2003: Van collectieve verdediging tot mondiaal maatwerk In het kader van jubileumjaar 2003 werd in de Vreeburghal een speciale expositie ingericht over de Koninklijke Luchtmacht in de periode 1953 - 2003. zondag 22 en 29 februari Hollandse Heli Helden Pandemonia Science Theater geeft een voorstelling rondom de Search and Rescue Alouette III. zondag 14 maart Mijn opa was een 3C Nationale militair-historische foto-identificatiedag. In het Militaire Luchtvaart Museum kunt u terecht met foto's die betrekking hebben op de Nederlandse Militaire Luchtvaart geschiedenis. maandag 12 april (Tweede Paasdag) Hollandse Heli Helden Pandemonia Science Theater geeft een voorstelling rondom de Search and Rescue Alouette III. schema's waarin de Lockheed 12/212 heeft gevlogen. De serie Dutch Profile is gemaakt met de modelbou wer voor ogen, die er goede documentatie in de vorm van foto's in kan vinden. Daarnaast geven de zijaanzichten een grote keus in welke kleurensche ma een model kan worden gebouwd. Maar voor een ieder die historisch geïnteresseerd is, geeft het boek je waardevolle informatie. Hopelijk zal het succes van dit eerste deel de weg bereiden voor nog vele andere delen over toestellen van de Nederlandse Militaire Luchtvaart. Het boekwerk kost EUR 9,95 inclusief verzendkosten en is verkrijgbaar bij Dutch Decal, Kerkstraat 2, 2471 AP Zwammerdam, e-mail info@dutchdecal.demon.nl; www.dutchdecal.nl. Eveneens is het boekwerk verkrijgbaar bij o.a. de museumwinkel "De Brik" en de Luchtvaart Hobby Shop in Aalsmeerderbrug. Hans Berfelo zaterdag 17 en zondag 18 april Nationaal Museumweekend Het legendarisch 322 Dutch Spitfire Squadron RAF herleeft in het Militaire Luchtvaart Museum. U komt oog in oog te staan met tastbare herinneringen aan de roemruchte geschiedenis van het Squadron. dinsdag 4 t/m zondag 9 mei Open Cockpitdagen Ook dit jaar worden gedurende één week de cockpits van een aantal historische vliegtuigen en helikopters opengesteld voor het publiek. donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) Hollandse Heli Helden Pandemonia Science Theater geeft een voorstelling rondom de Search and Rescue Alouette III. maandag 31 mei (Tweede Pinksterdag) Hollandse Heli Helden Pandemonia Science Theater geeft een voorstelling rondom de Search and Rescue Alouette III. 26

Spinner | 2004 | | pagina 26