In de wachtstand Over plannen en ideeën voor een nieuw museum heb ik in het verleden diverse malen geschreven. De adviezen van onze vriendenkring zijn tijdig inge bracht en gerezen zorgen zijn op de juiste plaatsen geuit. Voor de laatste ontwikkelingen verwijs ik u naar de inbreng van de Directeur MLM in dit num mer. Mijn kennis terzake is van horen zeggen, omdat onze Stichting niet (meer) in de planvorming voor een nieuw te stichten museum is betrokken. We staan zogezegd in de wachtstand. Dat klinkt nogal statisch maar dat zijn we beslist niet. We begonnen het jaar met een zeer geanimeer de en uitgebreide donateursdag, waarbij ook onze vrienden van de traditiekamer De Kooy aanwezig waren. Naast aandacht voor 'De Ramp' van vijftig jaar geleden konden we ook al iets laten zien van ons Koolhoven project: de romp van de FK-51 en het lop 5 model van de FK- 56, beide met deskundige uitleg van de bouwers. De opening van de werkplaatsdagen in september gaf de gelegenheid verdere aandacht te besteden aan de inmiddels goede en daardoor zeer wel toonbare voortgang in onze Fokker C.X en Koolhoven FK-51 projecten. Het was een mooie gelegenheid om aan de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, mede in het licht van het jubileumjaar 2003, het inmiddels vol tooide lop 5 model van de FK-56 aan te bieden. De KLu Phantasy in Blue vloot bevat dan nu twee Koolhovens, de genoemde FK-56 en de eerder in het jaar voltooide FK-51. Een oude wens, niet in het minst van ons lid Cdre b.d. Vermeulen, om de naam Koolhoven aan de vergetelheid te ontrukken, is daar mede naar mijn mening in vervulling gegaan. Nog voor het einde van het jaar moesten we afscheid nemen van een prominent lid van onze vrienden kring, die jarenlang een zeer bekende verschijning in ons museum was aan de zijde van mijn voorgan ger. In deze omschrijving herkent eenieder mevrouw Doreen Dieters, voor ons vrienden een soort 'moeder van de compagnie'. Haar ziekte, die gelukkig vele jaren een stilstand vertoonde, sloeg in het najaar weer toe met noodlottig gevolg. We zullen haar mis sen en gedenken haar toewijding aan en enthousias me voor ons museum met dankbaarheid. Generaal- Majoor b.d. Dieters wensen we veel sterkte om zon der zijn steun en toeverlaat verder te gaan. Toch hopen we je weer in ons midden te zien, Harrie. Onze vriendenkring stond qua activiteiten dus zeker niet in de wachtstand. U kunt dat met trots uitdra gen en met behulp van de binnenkort te verschijnen wervingsfolders weer eens wat aan werving van nieu we vrienden gaan doen. Ons museum is dat zeker waard. Naast de goede en interessante tentoonstellin gen die we dit jaar hadden en nog hebben, voorza gen de leuke toneelstukjes zeker in een behoefte en draaide het educatieve Flying Centre naar verwach ting. Zelfs werd een record aantal bezoekers ontvan gen en bezig gehouden. Staf en vrijwilligers van het museum verdienen daar voor een pluim, temeer waar de extra activiteiten in het jubileumjaar moesten worden verricht met de toch al niet riante personeelsbezetting. Directie, medewerkers, vrijwilligers en vrienden van ons mooie, levende en levendige museum wens ik een geslaagd en gezond 2004 toe. F.P. Schulte, Voorzitter 3

Spinner | 2004 | | pagina 3