Fi het museum O TOEKOMST MLM TERUGBLIK r J Afgelopen maanden is onder supervisie van de Stuurgroep Nationaal Militair Museum en in nauwe samenwerking met DGW&T Directie West in Utrecht gewerkt aan een eerste opzet voor een plan om het beoogde 'fusiemuseum' Legermuseum-MLM op de Vliegbasis Soesterberg onder te brengen. In het inmiddels gereedgekomen voorlopige concept wordt uitgegaan van een combinatie van hergebruik van bestaande accommodatie en nieuwbouw. De eerste berekeningen leren dat deze optie Soesterberg aan zienlijk goedkoper uitvalt dan de optie Amersfoort. De komende maanden zullen, naar verwachting, de gewenste duidelijkheid brengen. Mocht het plan Soesterberg doorgang vinden, dan zal het MLM rond 2009 verhuizen naar de beoogde nieuwe locatie. In zekere zin zou dat ook betekenen "terug naar ar, want het MLM begon ooit als Luchtmachtmuseum in een van de hangars van de Vliegbasis Soesterberg. Vast staat dat het spannende tijden worden. Wij hou den u op de hoogte. Nationale Modelbouw Manifestatie Van 12 tot en met 19 oktober 2003 organiseerde het Militaire Luchtvaart Museum in samenwerking met IPMS Nederland de 21c Nationale Modelbouw Mani festatie. Opnieuw was dit evenement een publieks trekker van jewelste. In totaal telden wij deze week maar liefst 13.272 bezoekers. De manifestatie stond dit jaar speciaal in het teken van de Nederlandse Militaire Luchtvaart. Op zondag 19 oktober verzorgde Big Band Blow, onderdeel van Harmonievereniging 'Patientia Vincit Omnia' uit Soest, een feestelijk optreden wat deze sluitingsdag van de manifestatie een extra tintje gaf. Virtueel demoweekend Op 15 en 16 november jl. werd het eerste Virtueel Demoweekend gehouden in het MLM. In de Snijdershal toonden leden van het virtuele 322 Squadron hun behendigheid op de pc. Ook werd een aantal bezoekers de gelegenheid geboden in de Vreeburghal een virtuele vlucht in een F-16 cockpit te maken. In de filmzaal van deze hal gaf NL-2000 het publiek op zondag 16 november uitleg over de bouw van een virtueel landschap. De reacties van de bezoekers waren zeer positief. De gebruikte cockpits worden definitief omgebouwd tot Computer Simulator zodat deze in 2004 opnieuw kunnen wor den gebruikt. Afsluiting KLu-j ubileumj aar 2003 in aanwezigheid van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard Op 17 december vond in de Vreeburghal de afslui ting van het KLu-j ubileumj aar plaats. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard woonde de bij eenkomst bij. In verband met zijn komst werd het officiële gedeelte van het programma enigszins inge kort, zodat hij in aansluiting op de toespraken nog enige tijd met enkele gasten zou kunnen verpozen. Het werd een bijzondere bijeenkomst die voor het MLM het absolute hoogtepunt vormde in 2003. Z.K.H. Prins Bernhard tijdens de aanbieding van "Crossing the Border", met links naast hem de auteur, drs F.ruin van Loo. 8

Spinner | 2004 | | pagina 8