POLLY GREY ZEEBENEN krijgt Frans Peter Schulte De geschiedenis herhaalt zich. Dit veel gebruikte en misschien nog vaker bestreden gezegde kan men zelfs op de geschiedenis van 322 Sqn loslaten. Hierbij doelend op de rol, die de Koninklijke Marine en wel speciaal de MLD speelde bij de oprichting in 1943 en de heropnchting in 1960. Ook is het gezegde van toepassing op het weerzien in Biak van de aanvankelijk schuchter met de vleugels klapperende Polly met het toentertijd helaas wat vleugellamme 320 Sqn. Majoor Blaauw maakt zich gereed voor de eerst vlucht in de N-101. Hoe begon het allemaal? Aanvang 1960 besloot de Nederlandse regering de luchtverdediging in Nederlands Nieuw Guinea uit te breiden. Naast ver sterking van de LuA dienden ook luchtverdedigings jagers uitgezonden te worden. Uiteraard werd dit de Hawker Hunter, zij het dan tot veler verbazing de oudere beestjes, nl. de Mk.4. De verklaring van die keus was echter eenvoudig. Eens per 800 vlieguren of 4 jaar diende de Hunter een 'grote beurt' bij de industrie te ondergaan. De oudere Mk.4's hadden net deze Major Inspection gehad, voor de bij velen meer favoriete Mk.6 stond deze voor de deur. Bovendien had men haast. Dus togen Leeuwarden en Woensdrecht aan het werk: 50-uurs-inspektie. modificaties inbouwen en controleren en nog het ergste van alles: aanleggen van de voor CLV nog onbekende Amerikaanse vliegtuigforms. Dat alles in hoog tempo, want Avio-Diepen wachtte. Avio Diepen bouwde de tropenmodificaties in. het- 25

Spinner | 2004 | | pagina 25