Verder zijn er enige verrassingen. Enig gereedschap en wat gronduitrusting blijkt wèl te zijn gearriveerd, de CTD en de bowsers niet. Aanvullende techneuten arriveren al zeer spoedig per KLM. De tropenaanpas- sing van deze nieuwelingen geschiedt a la Jan Pz. Coen: 's middags overwerken, kisten uitpakken. Het was net Sinterklaas. Jammer alleen, dat de wensen vele waren en een groot deel daarvan onvervuld bleef. Dan gebeurt er iets vreemds. Uit de as van jaren Technische Instructies. Orders Van Blijvende Aard. Werkinstructiekaarten (die er overigens ook niet waren) verrijst toch weer het improvisatietalent. Wat er niet is wordt 'versierd' bij de MLD of aangemaakt. Of men doet het zonder en het gaat nog ook. Overigens behoeden de ervaring van de ouderen en de AP's. waarvan de MLD dank zij de Firefly het nodige blijkt te bezitten, de te grote enthousiaste lingen voor misstappen. Doch één probleem blijft. De tanks van de Hunters hebben al veel te lang leeg gestaan, bijna vier maan den. De MLD heeft geen bowser voor 'single point pressure-refuelling' en de beloofde KI.u bowsers zijn er niet. Telegrafische informatie uit Den Haag vertelt, dat de bowsers drie dagen vóór de geplande datum, waarop het squadron operationeel moet zijn, per schip zullen arriveren. Op tijd dus. concludeert de opsteller veiligheidshalve met het oog op zijn a.s. beoordeling. De terugkomst van de N-101 na de eerste succesvol verlopen vlucht. Op de achtergrond: de bowsers waren inmiddels gearriveerd. 27

Spinner | 2004 | | pagina 27