Goed, dan maar weer naar de oudere broer, de MLD. Er blijkt nog ergens een mobiel pompaggregaat te zijn en na veel snorren ontdekt een MLD korporaal 'zo'n bol, gek ding, waarover de meneer, pardon luitenant, laatst sprak'. Laat het nu de felbegeerde Avery-Hardoll koppeling zijn! En dus kan onze bowserchauffeur-zonder-bowser aan het werk. Met drums. En het lukt, al gaan er wel de nodige gallons verloren. Waar die blijven, wordt iedereen vlot gewaar, als men ontdekt, datje de peutboer al op honderd meter kunt ruiken. Inmiddels vlot de opbouw aardig. Ook al kijkt de schout-bij-nacht Platerink bij zijn bezoek verbaasd naar een roestig soort paard van Troje, dat men wijds staarttrolley noemt, het grote moment breekt aan. dat het ding nog gebruikt wordt ook. De Hawker Hunter Mk.4 is weer compleet. Dan is het de beurt aan de motorshop om de run-up in gebruik te nemen. Wat gaat de toch al zo tempera- tuurgevoelige Avon 122 motor doen bij de hoge inlaattemperatuur en wat is de invloed van het stoken van Avtur i.p.v. Avtag? De adviezen van de specialisten voor het vertrek uit Nederland stemden gelukkig overeen: 'zie maar'. Maar dan volgt de beloning voor de nauwkeurige afregeling van het brandstofsysteem: de motor haalt zijn vermogen zonder overschrijding van de toegestane maximale temperatuur. De inmiddels gearriveerde vliegers en verkeersleiders krijgen al hoop. Jammer, want nu laten de tropen zich gelden. Klachten ontstaan aan het niet op de tropen berekende elektrische systeem en de brand stoftanks gaan lekken. Men sleutelt wat men men kan en vertroetelt de zorgenkinderen. Met als resultaat dan eindelijk de grote dag. 21 oktober 1960. De N-101. de Nestor van de in Nederland gebouwde Hunters, zal het eerste straal vliegtuig zijn. dat vanaf de eigenlijke te korte en overrunloze Boroekoebaan gaat vliegen. De KLu-kolo- nie demonstreert een kapitaal aan foto- en filmtoe stellen. En niet tevergeefs. Uit een wolk van koraalstof - de baan was heus geveegd - komt de N-101 met Majoor Blaauw aan de 28

Spinner | 2004 | | pagina 28