T i li O u Lt het museum PP fc n ri Terugblik Toekomst MLM Geduld is een schone zaak... In de vorige Spinner kon ik u nog melden dat mogelijk op relatief korte termijn een beslissing over het Nationaal Militair Museum zou kunnen vallen. Helaas is het onont koombaar dat nieuwe ontwikkelingen tot aanzien lijke vertragingen zullen gaan leiden. In het kader van de zogeheten 'Stofkamoperatie' wordt op dit moment het hele museale bestel binnen Defensie kritisch bezien en dat is een veelomvattende en daardoor lastige klus. Overigens hoeven de uitkom sten van die discussie niet per sé haaks te staan op de inmiddels ontwikkelde plannen voor een Nationaal Militair Museum. Bundeling van krachten blijft immers geboden. In de volgende Spinner hoort u meer. Vriendendag Op zaterdag 24 januari 2004 organiseerde de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum in de Ir. Vreeburghal haar jaarlijkse Vriendendag. Tot de aanwezigen behoorden onder meer de Plaatsvervangend Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten Generaal-Majoor D. Starink en de voormalige Inspecteur Generaal der Krijgsmacht Luitenant-Generaal b.d. C.J.M. de Veer, die recent is toegetreden tot de Raad van Advies van de SVMLM. Het ochtendprogramma voltrok zich volgens de inmiddels gebruikelijk formule. De ontwikkelingen binnen het museum en de stichting kwamen uitgebreid aan de orde en ook de vorderingen bij de verschillende projecten van de stichting, in het bijzonder de Fokker C.X en de Koolhoven FK.51, passeerden de revue. Het Nationaal Museum Weekend stond in het MLM in het teken van het legendarische 322 Dutch Spitfire Squadron. Na de lunch vond onder leiding van Generaal-Majoor b.d. F.P. Schulte de trekking van de loterij plaats. Vervolgens kreeg Hans van Lith het woord. In zijn boeiende lezing ging hij in op de ongewilde confron tatie van ons land met de effecten van het gebruik van airpowermiddelen tijdens de 'Grote Oorlog' (1914-1918). In die periode vielen ongeveer 25 keer bommen op neutraal Nederland, meestal met nogal wat schade en een enkele keer zelfs doden en gewon den. De spreker zette op duidelijke wijze uiteen hoe dit heeft kunnen gebeuren en waarom de meeste bommen uiteindelijk in Zeeland zijn gevallen. De goed bezochte Vriendendag werd afgesloten met koffie en thee, waarna de aanwezigen zich weer huiswaarts begaven. Inmiddels is de Vriendendag geëvalueerd. Besloten is dit jaarlijks terugkerende evenement voortaan in de maand maart te laten plaatsvinden. Voor volgend jaar mikken we. onder voorbehoud, op 19 maart. MLM ontvangt tevredenheidsbetuiging Tijdens de eerste personeelssocial in het MLM op 3 maart jongstleden mochten wij de Bevelhebber der 5

Spinner | 2004 | | pagina 5