O Luchtstrijdkrachten Luitenant-Generaal D.L. Berlijn als speciale gast verwelkomen. Ook Chef Kabinet Kolonel Mr. E.P.M. Rozenhart en het voltallige perso neel van de Sectie Luchtmachthistorie gaven bij deze gelegenheid acte de présence. Aanleiding voor hun aanwezigheid vormde de succesvolle afronding van het KLu-jubileumjaar op 17 december jongstleden. In zijn toespraak memoreerde Luitenant-Generaal Berlijn dat zowel het op die dag gepresenteerde boek "Crossing the Border" van Drs. P.E. van Loo (Sectie Luchtmachthistorie) als de bij diezelfde gelegenheid geopende expositie "50 jaar KLu" tal van positieve reacties had losgemaakt. Om zijn erkentelijkheid hiervoor te onderstrepen reikte hij zowel aan de Sectie Luchtmachthistorie als aan het MLM een tevredenheidsbetuiging uit. Als 'tegenprestatie' mocht de BDL enkele audiovisuele producten in ontvangst nemen waarop de gebeurtenissen van de 17 december voor het nageslacht zijn vastgelegd. Mijn opa was... Op zondag 14 maart vond in de Snijdershal de derde foto-identificatiedag plaats, een evenement dat in samenwerking met de andere officiële defensie musea wordt georganiseerd. Het MLM-panel bestond voor deze gelegenheid uit Henk Kauffman, Gerard Casius en Paul Kamps, die weer een aantal belang stellenden op weg konden helpen om hun fotomate riaal te identificeren. De destijds gekozen formule zal de komende maanden, in samenspraak met de andere musea, tegen het licht worden gehouden. Nieuwe website Op 17 december jl. is de nieuwe website van het MLM in gebruik genomen. Met de nieuwe site, die toegankelijk is via het vertrouwde adres www.militaireluchtvaartmuseum.nl, hopen wij een duidelijker beeld te kunnen geven van hetgeen het MLM het publiek te bieden heeft. Sinds kort is de informatie ook in het Engels opgenomen, zodat belangstellenden in het buitenland eveneens zonder veel problemen kennis kunnen nemen van de wetenswaardigheden met betrekking tot het MLM. Nieuw kinderfeestje In de afgelopen maanden heeft Bureau NEBT1 uit Hilversum voor het museum een nieuwe formule voor het kinderfeestje ontwikkeld. Na een testfase is dit kinderfeestje nieuwe stijl per 3 maart officieel van start gegaan. De gekozen opzet vereist meer zelf werkzaamheid van de ouders of begeleiders van de kinderen. Voortaan zal tijdens het kinderfeestje alleen bij de onderdelen in het Flying Center begelei ding van de zijde van het museum zelf nodig zijn. Bij aankomst in het museum staat voor de kinderen een vliegerkist gereed met luikjes, die op slot zitten met cijfersloten. Door het beantwoorden van vragen tijdens de kijktocht en het uitvoeren van de opdrach ten in het Flying Center vinden de kinderen codes waarmee ze de luikjes in de vliegerkist kunnen openen. In de verschillende vakken vinden ze steeds weer de benodigdheden voor de volgende fase in het programma (bijvoorbeeld het pilotenpak of de museumpetjes). Centraal staan kijktochten voor verschillende leeftijdscategorieën aan de hand waarvan de kinderen de collectie in de Snijdershal en Vreeburghal bekijken. Daarnaast blijven het pilotenpak, de vlucht in de F-16 simulator en de Alouette III in het Flying Center deel uitmaken van het kinderfeestje. Training rondleiden Op maandag 26 januari en maandag 9 februari 2004 verzorgde een consulente van het Erfgoedhuis in Utrecht een training rondleiden voor een aantal vrijwilligers van het MLM. Tijdens deze cursus konden de huidige rondleiders hun kennis opfrissen, terwijl nieuwe vrijwilligers die van plan zijn rondlei dingen te gaan geven, de training konden benutten als oriëntatie en opstapje naar een breder opleidings traject dat inmiddels intern in het MLM is opgestart. Ook op deze wijze werken we aan de verdere profes sionalisering van ons museale aanbod. Coördinator Stichtingsbestuur Het Bestuur van de Stichting Vrienden van het MLM heeft onlangs Ir. Gerard van Putten bereid gevonden om als trait-d'union te gaan fungeren tussen het bestuur van de Stichting Vrienden en het museum. In zijn werkzaamheden zal Gerard zich in eerste aanzet concentreren op de coördinatie en aansturing van de museumwinkel en het mede organiseren van stichtingsevenementen zoals de jaarlijkse vrienden dag en de speciale avondbijeenkomsten. Tevens is hij beschikbaar voor andere voorkomende zaken die voor de Stichting relevant zijn. Nieuw monument op museumterrein Missing Man Salute Op 16 april aanstaande wordt op het museumterrein 6

Spinner | 2004 | | pagina 6