Vooruitblik Leusden. Daar waren zij te gast bij de Porsche impor teur, de firma Pon. Daarna werd een bezoek gebracht aan het MLM, dat mede dankzij de inzet van een aantal extra vrijwilligers uitstekend verliep. Schilders aan het werk in het MLM In verband met het slechte weer genoot de Hilversumse schilderclub op 24 juni gastvrijheid in het Militaire Luchtvaart Museum. De leden van de club nestelden zich met hun schildersezels tussen de vliegtuigen in de gezellige Snijdershal en legden de toestellen in de vorm van aquarellen op papier vast. Zendstation PI9MLM kan in de lucht! Reeds enige tijd werkt het MLM in het Flying Center aan de inrichting van een radiozendamateurstation. Meer precies gaat het om de configuratie van een zendstation, zoals die destijds was ingebouwd in een B-25. De installatie in het Flying Center kan worden gebruikt voor het geven van demonstraties door het maken van morseverbindingen met andere zend amateurstations op de kortegolf. Nu het technische deel gereed is, moet de operationele kant worden gerealiseerd. Het voornemen is om het radioama teurstation op vaste dagen en tijden te bemannen met vrijwilligers die, als gediplomeerd radiozend amateur, door middel van demonstraties aan de bezoekers van het MLM laten zien hoe met morse tekens over grote afstanden verbinding kan worden gemaakt. Met het aanbrengen van de antenne tussen de reeds eerder geplaatste masten is het radiostation nu compleet en gereed voor gebruik. Inmiddels heeft de Divisie Telecom van de Inspectie Verkeer en Waterstaat aan het zendstation de officiële roep naam (callsign) P19MLM (Papa India Nine Mike Lima Mike) toegekend. Behalve in het Luchtvaart Museum in het Engelse Duxford is er, voor zover wij weten, geen enkel ander Luchtvaart Museum, dat een operationeel radiosta tion heeft met luchtvaart communicatieapparatuur. Het MLM is er trots op zo weer een klein stukje luchtvaarthistorie tot leven te hebben gebracht en spreekt graag zijn erkentelijkheid uit aan iedereen die direct of indirect hieraan heeft meegewerkt. Tijdens de zomermaanden organiseert het MLM een groot aantal voorstellingen van Pandemonia Science Theater. Het gaat daarbij om twee acts: Bob Staeverens Bob Salto in actie temidden van geboeide toehoorders. 10

Spinner | 2004 | | pagina 10