Gouden Medaille UITREIKING van de Stichting Generaal Snijders Fonds vlieginstructie in de jaren '30 en Vlucht van de Eeuw. Voor meer gedetailleerde informatie kijk op onze website: www.militaireluchtvaartmuseum.nl In het weekend van 4 en 5 september vinden de inmiddels traditionele Open Werkplaats Dagen plaats. De bezoekers kunnen tijdens deze dagen de vorderingen in de diverse restauratieprojecten in ogenschouw nemen. Centraal staan de Lockheed L-12A, de FLAK 88 mm en de beide projecten van de Stichting Vrienden MLM (bouw C.X en Koolhoven FK-51). Maandag 11 oktober staat er weer een speciale vrien denavond op het programma. In een van de lezingen zal worden ingehaakt op de thematiek van de expositie Condensstrepen en Rooksporen. Van 17 tot 24 oktober vindt de 22e Nationale Modelbouw Manifestatie plaats en rond 1 november zal de expositie "200 jaar kamp van Zeist" worden geopend. Werving vrijwilligers Museumshop Dit jaar verliest de Museumshop De Brik enkele vrij willigers doordat zij de leeftijdsgrens van 75 jaar bereiken, terwijl anderen zich gaan concentreren op andere taken binnen het museum. Ter vervanging zijn de Stichting en het MLM op zoek naar een paar vrijwilligers die interesse hebben om in de winkel te werken. Winkelervaring is handig, doch niet vereist. De werktijden zijn van 10.00 tot 16.30 uur. Winkelbeheerder Henk van Toren geeft graag meer informatie over het werk in de winkel. Mocht u belangstelling hebben voor dit vrijwilligerswerk of ons willen attenderen op geschikte kandidaten, dan houden wij ons aanbevolen. U kunt contact opne men met het secretariaat van het MLM: telefoon 0346-356000. Op woensdag 26 mei j.l. vond na vier jaar wederom de uitreiking van de Gouden Medaille van de Stichting Generaal Snijders Fonds plaats. Deze keer werd de uitreiking gedaan in het nieu we Luchtvaartthemapark Aviodrome bij Lelystad. De Gouden Medaille werd uitgereikt door Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat mevrouw drs M.H. Schultz van Haegen-Maas Geesteranus aan de heer P.J. Legro, voormalig President-Directeur van Transavia. Daarna vond de uitreiking plaats van het Erediploma van de Stichting Generaal Snijders Fonds aan de heer J.G. Driessen, voormalig Algemeen Directeur van Driessen Aircraft Interior Systems B.V. en aan de heer J. Schut, voorzitter van de Stichting Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht. De Generaal C.J. Snijders-medaille met Oorkonde wordt een keer in de drie a vier jaar uitgereikt aan een natuurlijk- of rechtspersoon, die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van de lucht- of ruimtevaart in de ruimste zin des woords. Dr. JA.M.M. Janssen In 1995 werd het Erediploma ingesteld als erken- Directeur MLM ning van in het oog vallende prestaties en/of belangrijke verrichtingen en die een wezenlijke bijdrage leveren aan de luchtvaart en luchtvaart gezindheid. Het Erediploma wordt eenmaal per jaar aan maximaal drie personen (of groepen van personen) uitgereikt. 11

Spinner | 2004 | | pagina 11