2e-handsmarkt zouden worden gekocht. Deze aan vraag werd goedgekeurd, maar Te Roller moest hem intrekken omdat de motoren, ondanks naarstig zoe ken, niet te vinden waren. Tegelijkertijd werd een nieuwe aanvraag ingediend (no N-114; men had inmiddels een nummeringsysteem ingevoerd voor alle leverantieverzoeken, N voor Nederland. B voor Britain, etc.) voor 72 Buffalo's, compleet met moto ren en propellers. Ook deze werd weer afgewezen, maar met de mededeling dat een latere levering in 1942 wel werd toegestaan. Problemen bij de Brewsterfabriek Het moet gezegd, dat de NPC, gedwongen door de moeilijke omstandigheden, met het zaken doen met Brewster Aeronautical Corporation al aardig in de marge van de Amerikaanse luchtvaartindustrie was beland. Het bedrijf had geen denderende reputatie, eigenlijk weinig ervaring (het had vóór het Buffalo- project slechts als onderaannemer vliegtuigcompo nenten gemaakt, o.a. vleugeldrijvers voor Catalina's) en werkte bovendien in een totaal ongeschikt gebouw. Het was een oude meubelfabriek in Queens, een buitenwijk van New York, waar de productie was verdeeld over meerdere verdiepingen en waar de bewegingsruimte bovendien werd beperkt door de aanwezigheid van betonnen pilaren. De assemblage en het invliegen van geproduceerde toestellen von den plaats in een hangaar op Newark Airport aan de andere kant van New York. Inefficiëntie was het gevolg en bovendien waren de arbeidsverhoudingen bij Brewster bedroevend slecht. Stakingen waren niet zeldzaam en de vakbonden binnen het bedrijf waren niet bepaald geïnspireerd door vaderlandslievende idealen. Uiteindelijk, doch lang na de Indische rela ties met het bedrijf, zou dit erin resulteren dat Brewster onder curatele van de US Navy werd gesteld. De buitenlandse verkoop, inclusief dus die aan Nederlands-Indië, was door Brewster in handen gegeven van de Mirand Brothers, een niet bepaald brandschoon team van wapenhandelaren die hun wijze van zakendoen nog al eens in de rechtszaal moesten komen uitleggen. Dit klinkt allemaal nogal negatief over de Brewster fabriek, maar toch had de Buffalo een redelijk succes Assemblage van de tweede Buffalo B-396voor de ML op Newark Airport, New Jersey, op 29 januari 1941 Brewster foto 6089, NASM via Casius 21

Spinner | 2004 | | pagina 21