De voormalige ML Buffalo B-3183 met de Australische registratie A51-15 en de Amerikaanse ster. foto: via Casius onbekend. Uiteraard zou de inbouw ervan de presta ties van de Brewster sterk negatief beïnvloeden, zoals de Britten al hadden gemerkt. In Singapore werd het gewichtsprobleem van de RAF Buffalo's uiteraard ook onderkend en er werd gepoogd er iets aan te doen. alhoewel het bij een poging is gebleven: de tijd ontbrak om grotere aan tallen van de machines aan te pakken. Eind decem ber 1941 (de oorlog was al drie weken aan de gang) ging een gemodificeerde Buffalo de lucht in en ver baasde iedereen. Twee van de vier Colt mitrailleurs waren verwijderd, de andere twee vervangen door .303 Brownings en de hoeveelheid ammunitie met de helft teruggebracht. Dat bespaarde al meer dan 400 kg gewicht. De radiomast werd verwijderd en vervangen door een interne antenne. Lichtfakkels, Very seinpistool en cockpitverwarming werden uit het toestel gesloopt en de radio's gereduceerd tot het minimum. Bovendien werd de normale brandstof- hoeveelheid gereduceerd van 130 tot 80 gallon. De zo aangepaste Buffalo bleek ongeveer 30 mijl sneller te vliegen en was beter manoeuvreerbaar. De vliegers noemden hun opgepepte Brewster de SSS - Super Sport Special. Negen Buffalo's van 2-V1.G.V die bij het uitbreken van de vijandelijkheden naar Singapore werden gestuurd, werden aldaar voorzien van pantserruiten van afgeschreven Britse Buffalo's. De Britten waren overigens flink onder de indruk van de Indische vlie gers en hun kisten: "The Dutch pilots are magnifi cent as both men and flyers. Their planes are much faster than ours and have self-sealing fuel De laatste van twintig voor de ML bestemde 339-23 Buffalo's met de langere romp bij de fabriek begin 1942. Brewster foto, Sectie luchtmacht Historie 27

Spinner | 2004 | | pagina 27