Nationaal Museumweekend Op 18 en 19 april werkte het Militaire Luchtvaart Museum mee aan het Nationaal Museumweekend. De aandacht richtte zich daarbij op het legen darische 322 Dutch Spitfire Squadron RAF. De speciale 322 wandeling, het filmmateriaal van Frans van Eijck. de bijdrage van het virtuele demoteam 322 Squadron en die van het promotie team van 322 Squadron stonden borg voor een geslaagd weekend, dat voor herhaling vatbaar is. Jubileum Regio Soesterberg Onze Luchtmacht Dit jaar bestaat de Regio Soesterberg van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Onze Luchtmacht 50 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum werd op woensdag 26 mei 2004 voor leden van de vereniging een middag georganiseerd op de Vliegbasis Soesterberg. Het MLM was daarbij present met zijn stand. De bezetting van de stand werd versterkt door Gerard van Putten die namens de Stichting Vrienden van het MLM acht nieuwe vrienden kon noteren. Monique Somers verricht opening van expositie 'Condensst repen en Rooksporen' Bij helder weer zijn condensstrepen van passerende vliegtuigen soms nog langdurig in de lucht zicht baar. Tijdens luchtshows laten vliegtuigen sporen achter in de lucht in de vorm van kunstmatige rook. Deze rooksporen accentueren de vliegbewegingen van vliegtuigen en helikopters en geven deze daardoor een extra dimensie. Beide verschijnselen vormen de ingrediënten voor een kleurrijke en infor matieve expositie die deze zomer in het Militaire Luchtvaart Museum te zien is. De opening van de tentoonstelling vond plaats op donderdag 27 mei jl. en werd verricht door weervrouw Monique Somers. In haar toespraak zette zij op heldere wijze het ontstaan en de samenstelling van condensstrepen uiteen. In de uitlaat van een vliegtuig zitten altijd kleine stofdeeltjes, aërosolen. De waterdamp conden seert op deze aërosolen en zo ontstaat een kleine waterdruppel. Het spoor van waterdruppels die onmiddellijk verijsen door de lage temperatuur op Rooksporen gefabriceerd door het Alouette III Grasshopper demoteam van de KLu. 8

Spinner | 2004 | | pagina 8