het onderzoek van de Studiegroep Luchtoorlog 1939 1945 naar de vliegvelden op Nederlands grondgebied in de oorlogsjaren. Meer in detail besteedde hij aan dacht aan de vraag in hoeverre Nederlanders tijdens de oorlog dienst hebben gedaan bij de Luftwaffe. De beide lezingen op deze avond maakten heel wat reacties los. Voor het geval u naar aanleiding van de voordrachten nog vragen heeft, dan kunt zich in verbinding stellen met de sprekers. Hun adres gegevens treft u hiernaast aan in een kader. De winnende foto van de heer G. van de Linde. vlieghoogte, wordt zichtbaar als een condensstreep. De strepen zijn, zo betoogde zij, dus geen teken van vervuiling, want voor het overgrote deel is het gewoon ijs. Tijdens de bijeenkomst werd tevens de uitslag bekendgemaakt van de fotowedstrijd die het muse um rond deze expositie had uitgeschreven. De jury van de fotowedstrijd toonde zich, bij monde van haar voorzitter Prof. Dr. Ir. Henk Tennekes, blij verrast over de kwaliteit van de ingebonden foto's. De eerste prijs (een digitale camera) ging naar de heer G. van de Linde. De bekroonde foto toont diverse condensstrepen vanuit het perspectief van de piloot in de cockpit. Een unieke foto doordat deze foto een kijkje boven de wolken mogelijk maakt. De tweede prijs werd toegekend aan mevrouw F. Groenestein-Wesselman, de derde aan de heer H. Brunt. Het beeldmateriaal van de prijswinnaars en zeven andere eervolle inzendingen zijn opgeno men in de expositie. De prijzen werden ter beschik king gesteld door de Stichting Vrienden van het MLM. De expositie 'Condensstrepen en Rooksporen' is nog tot en met 10 oktober 2004 te bezichtigen in het Militaire Luchtvaart Museum. Vriendenavond 9 juni vond de eerste vriendenavond van dit jaar plaats. Als gastsprekers traden op Drs. Erwin van Loo en Jaap Woortman. De eerste ging in op de optre dens van Nederlandse RAF-vliegers in de dagen rond D-day in juni 1944. Hij concentreerde zich daarbij in het bijzonder op de rol van het 320 en 322 Squadron. Te zijner tijd zal er van de hand van de heer Van Loo een boek verschijnen over Nederlanders in de Royal Air Force. De heer Woortman behandelde Erwin van Loo Sectie Luchtmachthistorie Postbus 20703 2500 ES Den Haag Tel. 070-3165335 email slh@bdl.af.dnet.mindef.nl Jaap Woortman Molvense Erven 86 5672 HN Nuenen 040-2837524 email: j.woortmanl@chello.nl Webmaster: www.airwar39-45.nl Bezorg een lach dag Op 13 juni organiseerden de gezamenlijke Porsche clubs in Nederland de 'Bezorg een lach dag'. Op deze dag werden zo'n 100 chronisch zieke kinderen ver wend. Vanuit zes verschillende ziekenhuizen in ons land werden ruim 100 kinderen opgehaald om met verschillende typen Porsches een rit te maken naar Porches op de 32-1 ijn van het MLM. 9

Spinner | 2004 | | pagina 9