stel kwamen ook de belangstellenden uit de gebou wen. want het circus begon weer. Met enige trots zat de sergeant achter de opgevoerde 120 paarden, welke door het gemis van uitlaatpijpen een oorverdovend geluid lieten horen, maar de sergeant hield ze goed in bedwang en rolde de hei op om te demonstreren. Hij stuurde het apparaat alsof hij een jong renpaard onder zich had en het ging inderdaad geweldig snel mei, dat voor de hangardeuren lag. Hij wist nu plot seling dat hij een splitpennetje van het gashandel had vergeten. Daarom kon hij de motor niet laten stoppen en tenslotte moest hij toch eens ophouden met rollen. Reden waarom hij met alle gevaar daar aan verbonden, maar recht op de hangar aan stuur de. Er was maar één roltoestel. dus het circus werd voor onbepaalde tijd gesloten. Het Be2c roltoestel kreeg het zwaar te verduren en goed, totdat hij plotseling van richting verander de en zonder de toeren van zijn motor te verminde ren recht op de hangar kwam aanstuiven. De toe schouwers, die voor de hangar stonden, vlogen alle kanten uit, om het aanstormende geval te ontwijken, dat met een geweldige klap tegen de zware hangar deuren op de plaats rust wilde staan. Verder dan de deuren is het roltoestel niet gekomen, wel was het spul onherstelbaar gekraakt en de leerling die toch al niet veel kleur had, stapte lijkbleek, doch gelukkig zonder schrammetje, uit het hoopje vliegtuigrom- Door bijzondere omstandigheden betreffende onze instructeur, die nogal veel op reis was, alsmede door het vele slechte weer in de wintermaanden, kwam er van regelmatig lessen niet veel terecht. Het kwam voor dat we eenmaal in 14 dagen een lesbeurt kre gen van een kwartiertje, wat merkbaar meer kwaad dan goed voor ons was, tot het eindelijk voorjaar werd en de zon haar best ging doen om ons, de leer ling-vliegers behulpzaam te zijn. Naarmate de dagen langer en het weer mooier werd, kwamen ook de vliegtuigen uit hun winterslaap te voorschijn. Het 13

Spinner | 2004 | | pagina 13