©1 lessen ging nu ook wat vlotter, maar nog lang niet zoals wij dat verwacht hadden, want in zes maanden had ik precies zes uren gelest, wat nu niet bepaald de manier was om goed en snel het vliegen op te pakken. Er werd dan ook door ons behoorlijk gekan kerd. temeer omdat de leerlingen van andere instructeurs al bijna los waren. Of dat kankeren van ons de reden was, weet ik nog niet, maar onze instructeur kreeg er plotseling zin in en binnen een maand had ik er zes lesuren bij, zes uren niets anders dan starten en landen. Het vliegtuig in de lucht houden, dat had ik goed onder de knie, maar het starten en vooral het landen, dat moest nog wat bijgeschaafd worden. Op een middag, ik was toevallig in de hangar, kwam de instructeur binnen en vroeg of ik zin had om nog wat te lessen. Hoewel het mijn beurt niet was, kon ik deze kans toch niet voorbij laten gaan en vijf minu ten later was het voor de zoveelste maal starten en landen, steeds maar starten, een linkerbocht en weer landen. De instructeur liet mij maar rustig door gaan. Drie kwartier had ik er al op zitten en weer kreeg een teken dat ik door moest gaan tot het uur vol was. Toen we voor de laatste maal een landing gemaakt hadden, zei de instructeur dat ik de motor aan de praat moest houden tot hij was uitgestapt en dat ik het nu maar alleen moest proberen. De instructeur die nu naast het toestel stond, zei, dat ik het niet te lang moest maken en wenste me veel geluk en ik moest zorgen dat ik heelhuids beneden kwam. Dat moment, dat vergeet ik nooit. Zo geheel onverwachts moest ik alleen de lucht in, het moment waar ik jaren naar had uitgezien was nu plotseling gekomen en ik had er in het geheel niet op gerekend. Ik had maar 13 lesuren in totaal. Heel even maar keek ik mijn instructeur ongelovig aan. maar hij had toch gezegd dat ik best alleen kon. dus duwde ik het gashandel naar voren, de motor draai de volle toeren en voort stoof het 'Spijkertje', de lucht in. Alles moest ik nu geheel alleen doen, geen instructeur meer om in te grijpen als het soms ver keerd zou gaan, maar het ging niet verkeerd en een maal in de lucht, vloog ik rustig een paar bochten, waarna een keurige landing volgde. Trots als een pauw rolde ik de 'Spijker* naar de hangar, waar de instructeur de eerste was die mij feliciteerde en me een extra pluim gaf voor de schitterende landing. Hij gaf mij nog de goede raad om iedere gelegenheid tot vliegen aan te grijpen en dan kwam het best in orde. Die avond was er ergens op Soesterberg een vlieger feest, want zo'n gebeuren kon en mocht niet onge merkt voorbij gaan. Het Spijker V-2 lesvliegtuig, waarmee Warnaar solo werd

Spinner | 2004 | | pagina 14