Waardering en Informatie M.S.A.M. Vigna di Valle '00-'01-'04 ZG Algemene indruk 61 Aantal vliegtuigen 2 Aantal helicopters 62 militaire vliegtuigen 1 civiele vliegtuigen 12.000 Opp. expositie ruimte in m2 4 Hallen Hangars V Open lucht V Briefingroom V Parkeerplaats V Bewegwijzering V Kiosk Winkel V Toiletgelegenheid V Eetgelegenheid V Speelgelegenheid Gr Entree prijs in watervliegtuig in zijn natuurlijke omgeving lijkt te zijn teruggeplaatst. Soesterberg? De toepassing van zulke glazen wanden zoals in Vigna-di-Valle is gevolgd bij de bouw van het American Air Museum op RAF Duxford (GB) en bij de verbouwing van een shelter voor het Flieger Flab Museum in Dübendorf (CH). Wellicht is het ook een idee voor ons nieuwe museum op Soesterberg, als alles doorgaat. Want als daar straks niet meer wordt gevlogen, rest ons alleen de bakermat als historisch decor voor de meeste van onze eigen museumvlieg tuigen die allemaal ooit wel eens op Soesterberg hebben gevlogen. Locatie Museo Storico delFAeronautica Militare: Het museum ligt aan het meer buiten Vigna-di-Valle, ongeveer 40 km ten noorden van Rome. Per trein: elk uur vanuit Roma San Pietro naar Bracciano, uit stappen in Vigna-di-Valle, vandaar nog 3 km te voet of met de bus. Met de auto: noordelijke rondweg van Rome, afslag nr. 3 richting Storta, Viterbo, na 7 km links af via de SS.493 richting Bracciano. Na 27 km bij bord M.S.A.M. rechtsaf, spoorweg over en borden volgen. De toegang is gratis. Omdat het museum op militair terrein ligt, dient men zich bij de poort te legitime ren met paspoort. Ervaring leert dat een veteranen- pas of een militair identificatiebewijs ook volstaat. Fotograferen voor privé gebruik is toegestaan. Het museum is het gehele jaar open, behalve met Nieuwjaar, Pasen en Kerstmis, 's Maandags gesloten. De Campini-Caproni CC.l is het eerste Italiaanse 'straal vliegtuig: maar niet heus, de compressor werd aangedreven door een zuigermotor en de stuwdruk kwam feitelijk van de nabrander. Foto Loe M M Baltussen 23 Algemene indruk: Opstelling. Uitstraling. Onderhoud. Vitrines. Vliegtuigen. Faciliteiten. Orde en Netheid; ZG Zeer Goed

Spinner | 2004 | | pagina 23