Recent Ver s c h enen P-51D/K Mustang P-51D/K Mustang. Historie, Camouflage en Kentekens Gerard Casius, Luuk Boerman, P51D/K Mustang. History, Camouflage en Kentekens. Samengesteld, geproduceerd en uitgegeven door Luuk Boerman Dutch Decal. 40 pagina's incl. omslag, 86 zwart-wit foto's, 8 illustraties en 26 zij- en bovenaanzichten, merendeels in kleur. In de nieuwe serie Dutch Profile is dit het tweede boekje in successie. De wijziging, die ten opzichte van het eerder verschenen deel over de Lockheed 12/212 is gemaakt, is, dat het boek nu ook de Engelse tekst heeft meegekregen, zodoende werd het markt gebied aanzienlijk uitgebreid. De linkerpagina voert de Nederlandse tekst, de rechter pagina de Engelse. Dit stoort niet en het voordeel is, dat veel meer foto's kunnen worden afgedrukt. Het boek is dan ook een derde dikker dan het eerste deel en geeft het dubbele aantal foto's en andere illustraties. De tekst werd geschreven door Gerard Casius, de tekeningen werden vervaardigd door Luuk Boerman. Het boek behandelt in het kort de Mustang vanaf de geboorte tot de ontwikkeling van de P-51D/K, waarna uitgebreid wordt ingegaan op de Nederlandse Mustangs in v.m. Nederlands Oost-Indië. Hierbij wordt nauwgezet een chronologische volgorde aan gehouden, waarbij de beide Politionele Acties en de squadrons aan bod komen. Daarnaast wordt aan dacht besteed aan de camouflage en kentekens van de P-51D/K, de technische gegevens en modelbouwge- gevens. Ook wordt kort aandacht gegeven aan een aantal Mustangvliegers. Een tabel met gegevens over alle Nederlandse Mustangs besluit het tekst gedeelte. Vijf pagina's zijn voorzien van het prachtige teken werk van Luuk Boerman. Voornamelijk zijaanzich ten en enkele bovenaanzichten worden gegeven, waarvan een aantal, op de binnenzijde van de omslag, in kleur worden getoond. Kortom een boekwerk waard om te hebben! Tegelijkertijd met het boek over de P-51D/K Mustang heeft Luuk Boerman voor de modelbouwers een spe ciale decalset uitgebracht. Hierop vinden we de mogelijkheid om zowel in schaal 1:72 als in schaal 1:48 de Nederlandse Mustang in een aantal schema's te bouwen. Tevens wordt in dezelfde schalen de mogelijkheid gegeven om de Mustang in het schema van de AURI, de Indonesische luchtmacht, te maken. Kwalitatief een bijzonder mooie decalset. waarmee een Nederlandse Mustang perfect te bouwen is. Het boek P-51D/K Mustang kost 12,95 inclusief ver zendkosten, de decalset 8,50 inclusief verzendkos ten. Als zowel het boek en de decalset tegelijkertijd 25 H'STOR.f CAMOuf, Art O "tOFILf.

Spinner | 2004 | | pagina 25