P o het museum 44 Terugblik r J Toekomst MLM De aanhouder wint... Al weer bijna vier jaar wordt er intensief overleg gevoerd over de stichting van een gezamenlijk museum voor KL en KLu. De uitgangs punten die aan dit plan ten grondslag liggen, zijn in het voorjaar van 2001 geformuleerd en worden door de directie van het MLM nog steeds ten volle onder schreven. Natuurlijk realiseren we ons dat de factor geld in zeer sterke mate bepalend zal zijn voor de haalbaarheid van het plan. Een fasegewijze oplossing van de problematiek zou in dat verband wellicht al een belangrijke stap voorwaarts kunnen betekenen. Een verplaatsing van het MLM naar de Vliegbasis Soesterberg, nadat de helikopteroperaties daar in 2007 zullen zijn beëindigd, lijkt een voor de hand liggende optie. Ook wordt er gestudeerd op de moge lijkheid voor de officiële defensiemusea een centraal depot op de Vliegbasis te creëren. We zien uit naar de ontknoping... Minister van Defensie bezoekt MLM Op zaterdag 10 juli werd het radioprogramma Tros Kamerbreed live uitgezonden vanuit het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg. De gasten in deze uitzending waren Minister van Defensie Henk Kamp en luchtvaarthistoricus dr. Marc Dierikx. In het inter view kwamen actuele defensieonderwerpen aan bod, maar werd ook uitgebreid ingegaan op de geschiede nis en ondergang van vliegtuigbouwer Fokker. Het liveinterview vond plaats onder de vleugel van de B-25 Mitchell in de Generaal Snijdershal. die tij dens de uitzending voor bezoekers toegankelijk bleef. Dit bood hen de unieke kans om eens een radio-uitzending van dichtbij mee te maken. Na de uitzending bezichtigden Minister Kamp en de heer Dierikx de Vreeburghal en het Flying Center. Bezoek van vooroorlogse MG's aan Militaire Luchtvaart Museum op zondag 8 augustus Op zondag 8 augustus brachten ongeveer 20 voor oorlogse MG 's, in het kader van de 4e Dutch International SVW Meeting, een bezoek aan het Militaire Luchtvaart Museum. De SVW club, onder deel van de MG Car Club, houdt zich bezig met het conserveren en in rijdende staat houden van voor oorlogse MG auto 's. Op deze zondagmiddag bleek weer eens dat mobiel erfgoed in de vorm van histori sche voertuigen in combinatie met onze buiten opge stelde vliegtuigen een mooi plaatje maken. Gunstige bijkomstigheid is natuurlijk de centrale ligging van het MLM en de ruime parkeerfaciliteiten die voor handen zijn. Catalina-vliegboot weer terug in Soesterberg Sinds 1984 beschikt het Militaire Luchtvaart Museum over een Catalina P-212 vliegboot, die jaren lang in de buitenlucht voor het kantoor van het museum opgesteld heeft gestaan. De weerselemen- ten hadden zo natuurlijk vrij spel, waardoor de con ditie van de Catalina in snel tempo afgleed. Om het toestel te behouden voor de toekomst werd in 1996 besloten tot restauratie over te gaan. Dat gebeurde op Marinevliegkamp Valkenburg, waar de Stichting Neptune Association zich over het toestel ontfermde. 3

Spinner | 2004 | | pagina 3