This program is not responding Beleving: Inspecteur Generaal op bezoek Hij is overleden. Een fotootje dat ik in een plakboek moet hebben komt in mij op. Hij sprak mij aan en stelde vragen. Welke weet ik niet meer. Het ging over mijn plaats en toekomst in de Luchtmacht. Typerend, denk ik, evenals zijn hou ding en de mijne. Aan de bar van een lunchgebouwtje voor de officie ren van het Depot Vliegtuigmaterieel (DVM) op Gilze- Rijen, 10 mei 1968. Ton de Vries. Misschien overkomt het u ook weieens als u met uw computer bezig bent dat er een venster verschijnt met de mededeling: "This program is not respon ding, press any key to continue". Daaraan moet ik denken als ik terugblik op de ontwikkelingen rond een nieuw museum gedurende het afgelopen jaar. Het beslissings-programma daaromtrent 'is not responding'. En je kunt op welke toets dan ook druk ken of met wie dan ook spreken, het programma blokkeert en er gebeurt niets. Heel frustrerend, voor al voor onze directeur die in de steeds weer verande rende plannen heel veel tijd en energie heeft moeten steken, die beter - maar dat kan men hem niet ver wijten - aan ons MLM besteed hadden kunnen wor den. Desondanks zie je dat met beperkte middelen door een onderbezette staf, mede door de fantastische inzet van de vrijwilligers, weer veel goeds is gedaan aan verdere verbetering van ons mooie MLM, ver zorgde en interessante tentoonstellingen werden opgezet en wederom een record aantal bezoekers is verwerkt. Dat verdient veel waardering, die ik gaarne namens de vriendenkring hier nu uitspreek of beter: neerschrijf. Naar ik hoop weet ook de leiding van de Koninklijke Luchtmacht, zelfs in deze tijd van ingrij pende reorganisatie, de gelegenheid te vinden om haar waardering, die er zeker is, te onderbouwen met een toch wat betere personele ondersteuning van ons aller MLM. Met trots er over praten en het bij vele evenementen graag showen is leuk, er wat voor over hebben hoort daar ook bij. Op dat laatste gebied heeft onze Stichting een goed jaar achter de rug. Ondanks de zware, gelukkig ten goede gekeerde, ziekte van onze projectleider René d'Hollosy, heeft het FK-51 project een goede voort gang gemaakt. Dat loopt sneller dan aanvankelijk voorzien, dank zij de inzet van Harry van der Meer en de gebroeders Casius. De C.X vordert gestaag en de aanbouw van een replica van de Brewster Buffalo in de Verenigde Staten is in volle gang. Een gemoder niseerde folder van onze Stichting zag het licht en de museumwinkel werkt steeds aan verbetering van het assortiment om mede daardoor de uitstraling een kwalitatieve impuls te geven. Namens u allen complimenteer ik degenen, die zich op deze gebie den zo inzetten. In het komende jaar hopen we met de staf van het 10

Spinner | 2005 | | pagina 10