0005^ De 100.000ste bezoekers van het museumjaar 2004. Fighting Falcon simulator, die speciaal voor deze gele genheid was opengesteld. West b roek/RTV Utrecht Dinsdag 31 augustus was Henk Westbroek te gast in het museum om opnames te maken voor zijn pre gramma Westbroek! (RTV Utrecht). Henk Westbroek nam uitgebreid de tijd om een een kijkje te nemen in de werkplaatsen, het buitenterrein en de muse umhallen. Ook maakte hij een vlucht in de F-16 simulator. Het item over het MLM werd op 2 novem ber door RTV Utrecht uitgezonden. Boekpresentatie 'Van Breda naar B i a k Op vrijdag 5 november 2004 vond in het museum de presentatie plaats van het boek van Bertus de Bont Van Breda naar Biak. Het eerste exemplaar van het boek werd. namens Chef Defensiestaf Generaal D.L. Berlijn, in ontvangst genomen door Generaal Majoor H.J.M. Melker. Directeur Personeel Koninklijke Luchtmacht. Van Breda naar Biak beschrijft de geschie denis van een SAR-vlieger van de Koninklijke Luchtmacht (KLu) in de jaren '50 en '60. De lezer krijgt een kijkje in het leven van 'Daan Duvaldie zich na de Watersnoodramp in 1953 als vrijwilliger aanmeldde bij de Koninklijke Luchtmacht. De schrij ver van het boek Bertus de Bont was als reddingsvlie ger actief op de Alouette //-helikopter en later ook op de Alouette III. Het persoonlijke relaas van Daan 's loopbaan verscheen als nummer 15 in de reeks Brochures van de Sectie Luchtmachthistorie StafBDL in Den Haag. De brochure is verkrijgbaar in Museumshop De Brik. Virtueel Demoweekend Op 13 en 14 november organiseerde het Militaire Luchtvaart Museum een Virtueel Demoweekend. Tijdens dit weekend werd de bezoekers de unieke gelegenheid geboden in de Vreeburghal een virtuele vlucht te maken in een echte F-16 cockpit. Ook brachten de leden van het virtuele 322 Squadron, op een groot scherm, het verloop van een aantal aan sprekende oorlogsvluchten in beeld. In de filmzaal tenslotte werd de film '322 Squadron: Nederlandse Spitfires onder Engelse vlagvertoond, met unieke film beelden geschoten door de oorlogsvlieger Frans Van Eijk (t 14-02-1945). Nieuwe rondweg De conditie van de toegangsweg voor onze bezoekers liet al enige tijd ernstig te wensen over. Dankzij voortvarend optreden van het Bureau Infrastructuur van de Vliegbasis Soesterberg kon de weg eind november van een nieuwe asfaltlaag worden voor zien. Komend voorjaar zal de belijning op de weg worden aangebracht. Door deze opknapbeurt is het parkeerterrein van het MLM ook de komende jaren weer optimaal bereikbaar. Middenterrein Het deel van het middenterrein waar tot voor kort gebouw 27 stond, is afgelopen najaar voorzien van stelconplaten. Op dit moment wordt onderzocht of we de F-27, de Dakota en de Neptune op dit nieuwe Bertus de Bont biedt het eerste exemplaar van "Van Breda naar Biakaan aan Generaal Majoor H.J.M. Melker. 13

Spinner | 2005 | | pagina 13