De burgemeester van Zeist R.G. Boekhoven tijdens de ope ning van de expositie "Kamp van Zeist schrijft geschiedenis plateau kunnen plaatsen. Tevens zijn we voornemens de toestellen die deel uitmaken van de flightline van het 32 Squadron een kwartslag in oostelijke richting te draaien, zodat zij met hun neuzen naar het mid denterrein wijzen. Opening expositie 'Kamp van Zeist schrijft geschiedenis Van 12 november 2004 tot en met 31 juli 2005 vindt in het museum de expositie 'Kamp van Zeist schrijft geschiedenisplaats. De aanleiding voor de expositie was tweeledig: afgelopen najaar was het 200 jaar geleden dat op de Utrechtse Heuvelrug de Pyramide van Austerlitz werd gebouwd en in 2005 is het Militaire Luchtvaart Museum 25 jaar gevestigd op het Kamp van Zeist. Centraal in de expositie staat een fotoserie van de fotograaf Mischa Keijser die op verrassende wijze sporen van het militaire verleden van het Kamp van Zeist in beeld brengt. De expositie werd op donderdag 11 november geopend door de Burgemeester van Zeist, de heer R.G. Boekhoven. Hij beklemtoonde in zijn toespraak nog eens dat hij het MLM graag voor de regio Zeist-Soest behouden ziet. Het Luchtmacht Mannenkoor luisterde de bijeen komst met enkele toepasselijke liederen op en bracht onder meer het Mineurslied en het Soesterberglied ten gehore. Paul Kamps ontvangt Coehoornpenning Onze vrijwilliger Paul Kamps is niet alleen als vrij williger actief bij het Militaire Luchtvaart Museum, maar ook bij de Stichting Menno van Coehoorn, een in 1932 opgerichte landelijke organisatie die ijvert voor het behoud van historische verdedi gingswerken zoals stadspoorten en wallen, vestin gen, forten, kazematten, stellingen en linies. Als blijk van waardering voor zijn jarenlange inzet ten behoeve van deze stichting ontving Paul op 24 november 2004 de zogeheten Coehoornpenning. Graag feliciteren wij hem van harte met deze eer volle onderscheiding. Afscheid G. van de Hoorn Onze houtbewerker Gijs van de Hoorn heeft met ingang van 1 december jongstleden gebruik gemaakt van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden. Hij is ruim 10 jaar bij het museum werkzaam geweest en in die hoedanigheid was hij onder meer nauw betrokken bij het C.X- project. In hem verliest het MLM een zeer gewaardeerde medewerker. Bij zijn afscheid kreeg Gijs van de Hoorn van verschillende zijden veel lof toegezwaaid. Maurits Botma bood hem namens de Stichting Vrienden MLM een cadeau bon aan. Kerstsocial Op dinsdag 14 december vond de jaarlijkse Kerstsocial plaats voor personeel en vrijwilligers van het MLM. Voorafgaand daaraan werden zij in de film zaal van de Snijdershal geïnstrueerd over een aantal aspecten in relatie tot de veiligheid in het museum, zoals de ontruiming in geval van calamiteiten. Een verantwoord museaal beleid vergt dat deze onder werpen hoog op onze agenda staan. Speciale dank gaat uit naar de Brandweer van de Vliegbasis Soesterberg en ook naar het bestuur van de Stichting Vrienden MLM, dat de kosten van de maaltijd tijdens de social voor zijn rekening nam. 'Vlucht van de Eeuw' Van dinsdag 28 december tot en met zondag 9 janu ari was andermaal een reeks opvoeringen van de theatervoorstelling Vlucht van de Eeuw geprogram meerd, waarin de acteurs van Pandemonia Science Theater in vijf scènes de ontwikkeling van 100 jaar gemotoriseerd vliegen uitbeelden. Ook deze keer was de tribune bij de F-16 in de Vreeburghal bij de mees te voorstellingen weer afgeladen vol. Wij gaan dus 14

Spinner | 2005 | | pagina 14