35 jaar bewogen door de tijd dagelijkse praktijk uit de beschreven periode is voor een ieder, die daarmee te maken heeft gehad, zeer herkenbaar. In samenwerking met de Sectie Luchtmacht Historie is deze brochure tot stand gekomen en heeft een ple zierig leesbaar boekwerk opgeleverd. Het boek is verkrijgbaar bij de Sectie Luchtmachthistorie, telefoon 070-3165335, e-mail slh@bdl.af.dnet.mindef.nl en in de museumwinkel De Brik in het MLM. Hans Berfelo Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht, 35 jaar bewogen door de tijd, samengesteld door Ben Ullings, Coert Munk. Krit Goosens en Belinda van Loon en uitgege ven door de Stichting Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht, Rijen. De Stichting Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht (toenmalig Stichting Vliegsport Gilze-Rijen) is in 1969 opgericht door een groep voormalige jacht- vliegers van de Koninklijke Luchtmacht. Met toe stemming van de toenmalige commandant werd op de vliegbasis Gilze-Rijen een hangar gebouwd waarin een Havard en een Piper Cub zijn gerestaureerd. Doel was het starten van een voortgezette opleiding van sportvliegers. In de jaren die volgden zijn verschil lende historische vliegtuigen aan de vloot toege voegd, met zorg gerestaureerd en in luchtwaardige conditie gebracht. Vanaf 1976 richt ze zich op het in luchtwaardige staat brengen en houden van propel lervliegtuigen die in het verleden in gebruik zijn geweest bij de Koninklijke Luchtmacht. In 1995 is de naam van de stichting gewijzigd in Gilze-Rijen Historical Flight. In 1998 zijn de stichting Gilze-Rijen Historical Flight en de Dutch Spitfire Flight samengegaan in de Stichting Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht (SKHV) en maakt de enige vliegwaardige Nederlandse Spitfire deel uit van de vloot. In de afgelopen decennia is de SKHV gegroeid tot een toonaangevend vliegend museum met een unieke collectie historische militaire propellervliegtuigen. De professionele en vrijwillige inzet van alle deelne mers en de gastvrijheid die de SKHV geniet van de Koninklijke Luchtmacht maken dit mogelijk. Om deze 35 jarige bewogen geschiedenis te memore ren werd door de SKHV een boekwerk uitgebracht, waarin het verleden en heden van de stichting de revue passeert en waarin vooruit wordt gekeken naar de toekomst. Vanaf oktober 2004 wordt intensief samengewerkt met de Duke of Brabant Air Force en is het vlaggen schip van de DBAF verhuisd naar Gilze-Rijen. In de toekomst zullen vliegtuigen als de Ryan, de F-27 en heel misschien de Fokker S-14 nog eens gaan vliegen. Al deze zaken worden uitvoerig beschreven in 35 jaar bewogen door de tijd. Meer dan de helft van het boek wordt besteed aan de vloot. Van ieder type wordt een beschrijving gegeven van het verleden, de verwer ving. de restauratie etc. Het boek is liggend A4 formaat, heeft een harde kaft met stofomslag en telt 128 pagina's. De artikelen worden rijkelijk omgeven door 131 prachtige kleu ren- en 2 zwart-wit foto's. Veel foto's zijn luchtopna men. Voor wie de Stichting Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht een warm hart toedraagt, is dit boek een must. maar ook voor liefhebbers van prach tige lucht-lucht opnames, vele op A4-formaat, is dit een niet te negeren boek. Informatie: Stichting Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht. Postbus 229, 5120 AF Rijen. Hans Berfelo 4- 29 C'b Kominkl11kt Luchtmacht Histokiscmi Vluiiit 5" <5 J. C? *2 *1/rt cz/a> jr ez/j *z/

Spinner | 2005 | | pagina 29