4- zijn vele en vaak mooie foto's van vliegtuigen, en dat is in dit boek dan ook duidelijk zichtbaar. In deze periode had Willem, althans volgens hemzelf, nog niet dat artistieke gevoel en ging het toen alleen maar om het "platen" van een vliegtuig. Desalniettemin zijn de in dit boek gepubliceerde foto's van vaak zeer goede kwaliteit en wat veel belangrijker is, ze geven een zeer kleurig beeld van een (helaas) voorbije periode. Daar Willem Helfferich nog steeds fotografeert, kunnen we de komende jaren van deze aan te bevelen serie nog vele delen tegemoet zien. European Military Aviation Scenes - in full colour - Part 1: The Sixties bevat 144 pagina's van zwaar, matglan zend 150 grams papier in het formaat 21 x 24 cm (staand). De omslag is van extra dik 300 grams papier en gelamineerd. De tekst is geheel in het Engels. De totale serie zal ook de jaren zeventig, tachtig en negentig omvatten. Tot mijn vreugde zijn 98 van de 315 foto's opnamen van Nederlandse militaire toestellen. Dat zijn opna men van vrijwel alle KLu- en MLD-typen die in de jaren zestig vlogen. Het geeft een kleurig beeld van die tijd, omdat in de meeste archieven slechts zwart wit opnamen zitten en nog maar weinigen goede foto's maakten. Willem Helfferich, bekend als redacteur van "Onze Luchtmacht", heeft een reputatie opgebouwd met Het boek is verkrijgbaar in de gespecialiseerde luchtvaartboekhandel, maar lezers van de Spinner kunnen het boek voor dezelfde prijs van EUR 26,50 per post thuisgestuurd krijgen, door overmaking van dat bedrag op girorekening 2157711 t.n.v. W.F. Helfferich te Hilversum, onder vermelding van "EMAS". Hans Berfelo 37

Spinner | 2005 | | pagina 37